Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  91
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Egzona Ademi është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Veçse këngëtare, Egzona Ademi është diplomuar për aktrim në Prishtinë, duke qenë pjesë e spektakleve si aktore edhe në Shqipëri. Në vitin 2012, Egzona Ademi merr pjesë në X Factor Albania 2. Në Nëntor 2013, Egzona Ademi merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Posesiv", në bashkëpunim me String String. Më datë 14 Korrik 2014, Egzona Ademi publikon videoklipin "Merrme Ose Lerme". Në Nëntor 2014, Egzona merr pjesë në Kënga Magjike 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Egzona Ademi

Komente 0