Më mbaj mend (për 1 muaj)


Egzoni Vogel - Pa Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Dashuri".
3. Video është e këngës "Pa Dashuri", por nuk këndohet nga Egzoni Vogel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Egzoni Vogel - Pa Dashuri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Zemer Zi"

Komente

Asnjë Koment

05/11/2013

2013-11-05T20:26:44+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pa Dashuri" kënduar nga Egzoni Vogel.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elvana Gjata - Pa Dashuri

E di...
Ti nuk erdhe as tani.
Nuk ma the dot dhe nje fjale.
Cudi kjo zemer!...Si po ta fal?

Beso...
Nuk shkojne gjerat ashtu si do.
Dhe per ket" do bindesh vete.
Se jeta eshte drame e vertete.

Edhe pse as tani me nuk u pame.
Nuk ka rruge.
S'ka njeri qe na ndan.
Mos e mundo veten.
Nese do mund t'a gjesh te verteten.

Ref. (4.x)
Ti eja po te pres me mall!
Nuk mund te jetoj vetem me fjale.
Se s'ka c'me duhet kjo rini,
Pa dashuri.

(Kenga publikohet se shpejti dhe eshte pjese e filmit "2 gisht mjalte")

Ardit Bexheti - Pa Dashuri

Ndarja pa pritur erdhi Zemra ime me ke zen ngusht sa vendosa ta blej unazen me braktise pa asnje kusht
Kujt tja shpreh tash une pikellimin si tju them se ke ik nga une shum tronditje ti me shkaktove kur te deshta ty une me shum
Ty e lumtur un i venitur ti me qetrin une ne vetmi do ta mar une hakun tim do ta kthej un o shpirti im
Mbeta i vetem ne gjithesi Mbeta i vetem pa dashuri mbeta i tradhetuar nket jet spaska pas dashuri te vertet
Ne te dy shum endra thurem o ty zemer e kishe vec loj sa vendosa ta bejm kuroren nje dajl tjeter ti te lakmKujt tja shpreh tash une pikellimin si tju them se ke ik nga une shum tronditje ti me shkaktove kur te deshta ty une me shum
Ty e lumtur un i venitur ti me qetrin une ne vetmi do ta mar une hakun tim do ta kthej un o shpirti im
Mbeta i vetem ne gjithesi Mbeta i vetem pa dashuri mbeta i tradhetuar nket jet spaska pas dashuri te vertet.

Kledi Pllumaj - Pa Dashuri

qdo dite qe iken qdo dite qe vjen
dhe asgje jo nuk me sjell
ku je sot o shpirti im qe askund jo nuk te gjej
kam shume kohe qe ste kam pare qe sti shohe ato dy sy a kjo zemer si duron e vetme pa ty

refreni

une jetoj pa dashuri ne shpit i vdekur dhe ne trup i gjall
te pres ty dashuria ime e pare

miljona lote me pikojne me pikojn nga syt e i mi zemren time e mbyti ky mall malli qe sme len te rri
vetem ti me mungon zeri yt dashuria jote vetem ti me sjell gezim me sjedh driten e kesaj bote
refreni

une jetoj pa dashuri ne shpit i vdekur dhe ne trup i gjall
te pres ty dashuria ime e pare

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Egzoni Vogel:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë