Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eki-Nox - Shplut

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shplut".
3. Video është e këngës "Shplut", por nuk këndohet nga Eki-Nox.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eki-Nox - Shplut  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dark"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Daï:
Jom jetim nga zemra jote pres kuptim, 20 cent boni flijim, knaqma barkun ushqim, se let osht mi kujtu vargjet e migjenit, vllaznia pom kqyrin si me kon barts i veremit. Jo s'jom i smut, s'jom i keq, veç i shplut, realitetin e kom t'eger, po n'shpirt jom i but. Falemnderit, e m'fal nese si morri pot kruhna, e di qe shum fmi si un, ty t'kan ardh te huna, po qa me bo, as un nuk dal mos me kon puna ton dit me lyp, per mi ble dy samuna. E gjith ruhna mos po smuhna e tona me vujt duhna se e di qe skom ndihm prej kerkujna, zot runa, mu e ton ata qe jon si un ruj edhe ata qi mendojn qe sjon si un, se teton s'jon human, po teton jon si un, veq dikush i lan durt me lot, e dikush me sapun.

Naleti:
Un jom qaj qe n'luft keq o prek, qaj qe keq o djeg, qaj qe n'liri po hjek, me pas mu ngi per qdo drek. E para se me fjet per nat, babin paraftyroj, qysh ishte, e shkoj, e per kon jet n'drroj ?! Kot pergjigjje kerkoj, e si ujvar lotoj, kujtoj, fjalt e tina, thojke: Hajt se vjen liria. Ajo erdh, babi shkoj, e lindi varfria, m'hupi femiria, i lash lodrat per me pas kafsht te shpia. Ja nisa me shit orbita, shkrepsa e cigare, ja nisa me kuptu se mo s'kom koh per abetare. Mizerje, tmerr, qi shihet ashiqare, po ti s'fal edhe me pas pare me gjujt per dritare veq i humb nervat, tu thon kta kupila m'kan lodh" paramendo djalit tond e njojta gjo me i ndodh, ndodh!

Ref.:
S'OSHT MBARRE NESE TI JE JETIM
NESE LYP TI NUK BON KRIM
SHPETIM N'TENTIM NDIHMOM ME VEPRIM
KERKOJ PSHTIM QE TE DAL NGA KY MJERIM

Naleti:
Pe sheh qe skam rrug dalje, qe n'rrug lypi falje, e dalje, nga mizerja qe per ty s'osht gajle. Thojn tregom me kon rrin e t'kollxoj se kush je, jo tregom qysh rrnon, per mem thon kerkush sje. Ok le, harro, se s'paska send prej teje qa pom vyn jeta, kur me jetu s'm'jep leje, kur m'thu nese ki bleje nese ski harro, nese pres prej teje... çka?

Daï:
Spo di ku me dal se dertin ku kom hi mir pe di, ma posht skom ku me ra veq nese don n'dhe mem shti. Agoni n'shpirt po ndi, pse e tek hiq spe di, veq kur po vi e pot afrona, ti per mu sy spo ki. As zemer as energji qi mem jep shpres, as ni motivacion qi t'ardhmen me pa si kthes, qi t'miren mos me pa veç kur m'kap gjumi, mos m'le t'shplut, bile ondrrat e nates rumi.

Ref.: 2x


Më Shumë Këngë Nga Eki-Nox:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet