Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ekrem Gj - Linda  (Feat. Driton Ajeti)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Featuring

Driton Ajeti

Këngë e albumit:

"Njery Që Jeton N'rimë"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Linda" kënduar nga Ekrem Gj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aragona Band - Linda

Jo smund te jetë Linda
Ajo më do mua
Ka qenë dikush tjetër
Mik ti je gabuar

Linda jeton për mua
S’dua ta besoj
S’mund të më tradhtoj
Jo nuk mund ta bëj

REF 2x:
Linda për mua vdes
Jo nuk ish Linda
Asnjëhere në asnjë jetë
S’më lëndon Linda
Nata e saj’ jam vetëm unë
Miku im beso
Linda s’ësht ajo

Sa herë jam vonuar
zemrën ja kam vrarë
Beso mik I vjetër
Lindën se ke parë

Linda jeton për mua
S’dua ta besoj
S’mund të më tradhtoj
Jo nuk mund ta bëj

Smail Puraj - Linda

Linda, Linda, tash u binda
sa shum me mungon
vitet po kalojne, por zemra ste harron
kush ka qen fajtor, une a po ti
edhe njeher du met gjet, tjeter ska rendsi

Linda, Linda, pa ni sheje tre
krejt boten une e kallova
kund smujta met gjeeet

Linda, Linda, tash u binda
se pa ty nuk muj
vitet po kalojne, por une ende po vuj
kush ka qen fajtor, une a por ti
edhe njeher du met gjet, tjeter ska rendsi

Linda, Linda, pa ni sheje tre
krejt boten une e kallova
kund smujta met gjeeet (x3)

Zyber Avdiu - Linda

eja tash, eja tash
une te thash, une te thash

ti kjo pasuria sikur s'te shijoj
vetem fetyren tende une e enderroj
ta shijoj veten sa e dua veten
mos u bej dinake por me thuj te verteten

eja tash, eja tash
une te thash, une te thash

sa here qe te shoh une
mendjen ti ma lun
bukuria jote mu m'shrin si plum

sa her me afrohesh
me mu kur takohesh
shi sa lehte mashtrohesh
shko e dashurohesh

Shkup, 1993
Më Shumë Këngë Nga Ekrem Gj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet