Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ela Muja

Ela Muja
 • Emri i Vërtetë:
 • Emanuela Muja
 • Vendlindja:
 • Kukes 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 4 Mars 1990
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
Këndon kryesisht: pop popullore moderne

Ela Muja është këngëtare e njohur. AUTOBIOGRAFI
SHQIP:
Emri im eshte Emanuela Muja, ndersa ai i artit është ( Ela ) në ( Shtiqen) Laguna ime që e dua shumë aty kam kaluar pjesën më të bukur të femijërise dhe jam shkolluar nga klasa e pare deri në vitin e 4 të shkollës së mesme ( Qazim Shehu ). Kam vazhduar studimet e larta në Unversitetin ” Kristal ” në Tiranë në degën Drejtësi dhe Shkenca Sociale, më pas kam punuar me Parukeri me modelizëm kam konkuruar dhe për miss Shqipëria në Malt aty ku kalova në top 10 dhe fitova cmimi si modelja më e mirë.

Endërra ime e më e madhe ishte bota e televisionit që klasën e 6 kam kënduar dhe recituar në shkollën ” Qazim Shehu ”. Një tjeter ënderr e imja ishte bota e muzikës ku e bëra realitet. duke publikuar 3 Videoklipe ku shpresoj qe publiku Shqiptar më ka vlersuar për zërin dhe tekset e mrekullushëm që kam lanchuar
Por mos të harroj dhe kërcimi më pëlqen shumë dhe e kam hobi. Unë jam shumë interesante në jetën time më pëlqen të bëj shumë gjëra por më shumë më pëlqen të jem një yll në skenat e mëdha botrore dhe një ditë do bëj realitet.

English

My name us Emanuela Muja and my art name is (Ela) in (Shtiqen) My lagoon that I love very much. I spent the most beautiful part of my childhood and I was educated first grade up to 4 high school (Qazim Shehu). I have continued my studies at Univerzitet “Kristal” in Tirana in the Department of Justice and Social Science, then I worked with me Hairdresser. I modeled and competed for Albania in Malt where I went top 10 and won the prize as the best model.

My biggest baby was the world of television that I have sixth grade singing and reciting at “Qazim Shehu”. Another dream of mine was the world of music where it became a reality publishing 3 video clips where I hope the Albanian public with has appreciated the sound and wonderful lyrics I’ve launched
But do not forget and I like dancing much and I have a hobby. I’m very interesting in my life I like to do a lot things but I like to be a star in big world scenes and one day will make a reality.

---

Më datë 25 Qershor 2018, Anila & Ela publikojnë videoklipin "Cka Ki Me Bo".

Më datë 24 Korrik 2018, Anila & Ela publikojnë videoklipin "Bone Bone".

Më datë 16 Nëntor 2018, Ela Muja publikon videoklipin "Jepja Ti Zemren", në bashkëpunim me Labinot Rexha. Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga B2N.

Më datë 11 Janar 2020, Ela Muja publikon videoklipin "Prej Qe Jemi Nda". Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

Më datë 28 Nëntor 2020, Ela Muja & Anila publikojnë videoklipin "Kce Moj Cike". Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Motra e

Anila Mujës

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera


Komente 0