Më mbaj mend (për 1 muaj)

ELAI - Maradona (Feat. Noizy)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  20

[Intro: Elai]
Dive, Dive
(Si Maradona)
Dive, [?], Dive
(Si Maradona)
(Si Mara...)

[Verse 1: Elai]
(Pah, pah, pah, Prr)
Nime nëse na bijnë bele ne, nuk e di a ja vlen për me lolo (lolo)
Nime nuk jam tip që rri vetë, ama nëse diçka, vijë solo (solo)
Për ni kongë, u bone problem a gangstera
O bobo (bobo)
Foli për case, s'e dinë që kam qelsin [?] me ngolo
Mbase pe luj këtë loj skam qare pa nejt ne hotele (tele)
Mbase pe luj këtë loj, s'kam kohë me nejt me modele (-dele)
Tash pe dinë për copa-topa sikur Pele (Pele, Pelе, pele)
Tash pe din për co- (okay)

[Chorus: Elai]
Si Maradona (maradona)
T'a hupin "topin" tiki-taka si Barcеlona (no-no)
Me 30 vene i porositi si Guardiola (no-no)
¿Qu-Que pasa i pasoj dikujt pa pasaporta? (Ya-Ya)
Si Adriano në Brazil, ke Maradona

[Verse 2: Noizy]
Vetëm lek dhe flori te kasaforta (Yeah, yeah, yeah)
30 femra janë t'u m'prit si Casanova (Yeah, yeah, yeah)
Kur vjen Noizy, vjen katastrofa
Kam një hekur, mren te pantolla
Shumë i famshëm jam në k'to troja
Nuk o vyn mo as pasaporta
O.T.R është diagnoza
Për kto klysha, jam si bandoza
Kongt e juja janë shum' të dobta
Kongt e tona na i knon bota
Çdo rekord e kena thy sikur Cristiano (Oh yeah)
Nuk kom pas por i bona vetë sikur Ronaldo (Oh yeah)
E kthej kokën, shoh t'kalumën, marr kurajo (Mmh)
Ajo po m'thotë që në krevat jam si Diablo (Mmh)
Si Diablo (Mmh) Si Diablo...
[?]

[Chorus: Elai, Noizy]
(Ha!)
Si Maradona (maradona)
T'a hupin "topin" tiki-taka si Barcelona (no-no)
Me 30 vene i porositi si Guardiola (no-no)
¿Qu-Que pasa i pasoj dikujt pa pasaporta (Ya-Ya)
Si Adriano në Brazil...
Tash pe din per copa topa sikur Pele
Tash pe din per co...
OK
Si Maradona
Sta humbin topin tiki-taka si Barcelona
Me 30 mrena...


Ky tekst u dërgua nga MSH 10ELAI
Featuring: Noizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/03/2022
Teksti: ELAI & Noizy
Produksioni: ELAI
Mix&Master: Elai
Video Produksioni: Shkoddy FilmsELAI - Maradona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maradona".
3. Video është e këngës "Maradona", por nuk këndohet nga ELAI.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga ELAI:


Komente 1