Më mbaj mend (për 1 muaj)

ELAI - Ika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Intro:
Ika dhe te lash un syt me nuk ti pash
Oh sa te kam dash,
Oh sa te kam dashur ty
Edhe pema ku ne putheshim me pare
Deget ishin thare
Deget ishin thare per ne…

Chorus:
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Po tash jam msu
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Nuk ke per mu

Verse 1:
Ika dhe te lash un
S’em pe kur s’pata cash un
Ika dhe te lash un
Tash hajna,qata trashum

Ika dhe te lash un
S’em pe kur s’pata cash un
Ika dhe te lash un

Un ika vec se…
Um ka premtu se so me mu
Vetem se merrna me muzik
A ki menu se kam me vujt
Kam tjera pun zemer e din ti

Kom paranoj me nji TT
Per ty s’menoj a je nveti?
Kam tjera probleme n’jete (2x)
Nuk ma nin ka tjera si ti

Nuk kam pas faj kur…

Chorus:
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Po tash jam msu
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Nuk ke per mu

Verse 2:
Se ke pas kerkon jo kur um pate mu
Gjithmon nuk o fun jo per ne kom punu
E masi s’pata pare u bo gati me shku
Nese pate saber 100mije ti kisha pru

Nuk jam gati me luftu per ty
A e din pse?
Se din ca kam perjetu pa ty
A e din pse?

Nuk jam gati me luftu per ty
A e din pse?
Luft neper rrug me zemren mu ka thy

A e din pse?
Une t’kom lon..
Ke bo gabime tashi t’lutna me harro
A e din pse?
Une t’kom lon…
S’i majte premtimet tash em lutet po o von

Perqata…

Chorus:
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Po tash jam msu
Ika dhe te lash un
Syt nuk du me ti pa
Me ty bohna budall
Nuk je per mu (4x)


Ky tekst u dërgua nga Elai`s FansELAI
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/07/2023
Teksti: ELAI
Orkestrimi: ELAI
Mix: Elai
Master: ElaiELAI - Ika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ika".
3. Video është e këngës "Ika", por nuk këndohet nga ELAI.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga ELAI:


Komente 0