Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elbasani - Te Dua (Feat. Street Ranger)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Legalize::

Marr nje laps marr nje leter
deshiroj te shkruaj per ty
kujtoj un at dashuri qe e kisha per ty
Cdo dit per ty mendoja
Cdo nat per ty lotoja
ditet me te mira vec per ty kujtoja
I lash gjithe anash vetem ty te shiqoj
si ma ktheve shpinen jo nuk mund ta pranoj
e di me ne fund me shpall fajtor mua
si mund te thuash qe un me ty nuk te dua!!
Tani marr nje gote e marr rakin
kujtoj vetem per dashurin
kujtoj te gjitha castet si i kaluam ne dy
I zhytun ne mendime, ku me shkove ty zemra ime
se kjo pjes intime u shfaq ne jeten time.

Ref::

Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Vetem un ty te dua
pa ty smund te jetoj
pa ty smund te qendroj
pa ty ket jet nuk mundem ta vazhdoj

Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,ende un ty te dua
pa ty smund te jetoj
pa ty smund te qendroj
pa ty ket jet nuk mundem ta vazhdoj

$treeT RangeR::

Ket jet te cmendur,nuk mund ta jetoj
zemra imee vetem ty un kujtoj
me le e shkove, i strukur ne vetmi
dhe tani jeta imee u be nje kerrdii.
Nje piik lotii e kujtonn dashurinn ton
dielli per mua nuk lind edhe pse po perrendon
syt e tu tanime sapokane ndryshuar
dhe kjo zemra ime ne dysh eshte coptuar..
cdo gje qe e beraa, e bera vetem per ty
kjo jetaa imee eshte ber monotoni
zemer te dua tyy, edhe pse sme don
nje buqet me lule do ta gjejsh te ai qe t'don
Jeta ime eshte shkurter... e shkurter sa te duash
nuk mund ta mendosh.. mendosh ku do tkem shkuar
Lamtumiren e fundit edhe pse ma the
do te kem ne zemer, edhe nese jam ne dhe!!

Ref::

Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Vetem un ty te dua
pa ty smund te jetoj
pa ty smund te qendroj
pa ty ket jet nuk mundem ta vazhdoj

Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,Te dua,ende un ty te dua
pa ty smund te jetoj
pa ty smund te qendroj
pa ty ket jet nuk mundem ta vazhdoj

Te dua vetem ty
pa ty smund te jetoj
pa ty smund te qendroj
pa ty ket jet nuk mundem ta jetoj


Ky tekst u dërgua nga  leonoraElbasani
Featuring: Street Ranger
Publikimi: 09/11/2009


Elbasani - Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua".
3. Video është e këngës "Te Dua", por nuk këndohet nga Elbasani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0