Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  79
 • Emri i Vërtetë:
 • Elda Shabani
 • Vendlindja:
 •  
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Elda Shabani (Madonna Shqiptare) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elda Shabani, e njohur per publikun shqiptare me pseudonimin Madonna shqiptare, eshte kengetare, aktore, drejtuese e spektakleve ne tv shqiptare, fituese e cmimit te pare ne festivalin kenga e dasmes e cila fitoi diskun e arte me kengen "Luni Luni Me Sevda". kete disk te arte pati nderin tja dorezoje ambasadori turk ne shqiperi, pas nje kohe te gjate mungese ne shqiperi, pupliku shqiptare i beri nje pritje fenomenale ne kete koncert, Madonna shqi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

4 🔥🔥

Motra e

Enkit

Shto profile

zyrtareAman Aman (2007)

Bota Ime (2004)

Eja K' Tu (2001)

Ke Diçka Që Më Pëlqen (2001)

Elda (1999)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Jeta Faqolli

Inis Gjoni

Ingrit Gjoni

Juliana Pasha

Manca Špik

Erzana Berisha

Valentina Rama

Eliza Hoxha

Mimoza Mustafa

Jehona Sopi

Tags: Elda Shabani, Madonna Shqiptare, Madona Shqiptare


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet