Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eldis Arrnjeti - Akoma Jo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Akoma Jo
Dhe nëse nesër
unë s’do te jem
ti mos u ndal, në errësirë
kërko fjalën m’fal

Dhe nëse nesër
prap unë jo s’do jem
coje kokën lart
Hidh një vështrim n’horizontin larg

Edhe nëse prap t’mungoj
ti vazhdo shftyzo cdo shanc
Jeta veq një herë dorën ty ta zgjat
Je i vetmi element
Zëri yt i vetëm do t’jehojë
Ti vetëm kerkon, vetëm kerkon
Dritën që s’perëndon

Ref.
Ti vazhdo,jeto
Zemrën gjithmonë ti degjo
Te djeshme harro, te sotmen ti jeto, te nesmen zgjo
Ti veq jeto, vazhdo dhe mos u ndal
Akoma jo,
Endrrat e medha plotsohen dalengadale ne kohë

Dhe nëse nesër
Unë s’do të jem
Jeta te hedh poshtë
Cohu ne kembë, dy herë me i fortë

Dhe nëse nesër
Prap unë jo s’do jem
Dhe ndjehesh e vetmuar
Lëre që jeta, rrugën ta tregojë


Edhe nëse prap t’mungoj
ti vazhdo shftyzo cdo shanc
Jeta veq një herë dorën ty ta zgjat
Je i vetmi element
Zëri yt i vetëm do t’jehojë
Ti vetëm kerkon, vetëm kerkon
Dritën që s’perëndon

Ref.
Ti vazhdo,jeto
Zemrën gjithmonë ti degjo
Te djeshme harro, te sotmen ti jeto, te nesmen zgjo
Ti veq jeto, vazhdo dhe mos u ndal
Akoma jo,
Endrrat e medha plotsohen dalengadale ne kohë
Eldis Arrnjeti
Publikimi: 01/03/2021
Festivali: Kënga Magjike 2021
Teksti: Eldis Arrnjeti
Orkestrimi: Sajmir Çili
Muzika: Bujar Daci


Eldis Arrnjeti - Akoma Jo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Akoma Jo".
3. Video është e këngës "Akoma Jo", por nuk këndohet nga Eldis Arrnjeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eldis Arrnjeti:


Komente 0