Elektorati Intelektual
Elektorati Intelektual
Elektorati Intelektual
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: rock pop-rock
Elektorati Intelektual është grup artistësh. Elektorati Intelektual është bend Post Punk/Punk/Electonica/ Post Grunge/ Post Industrial formuar mё 7 shtator 2012 nga Labinot Kelmendi edhe Libur Jupolli,pas kësaj periudhe në band vjen Alban Qoqa si bassist edhe kjo treshe e përbën fillimin e bendit,tё cilit më vonë ju bashkangjitën Gent Nimani edhe Edona Vatovci. Ky ekip e inqizoi EP-në e qujtur “DemoKroacia” nё Dhjetor tё vitit 2012. Mё pas baterist i bendit u bё Albin Abazi dhe me kёtё formacion bendi preformon nё dy live koncerte, sё pari si mysafir nё promovimin e bendit PinkMetal, e mё vonё edhe nё koncertin e Premta e Fundit. Pas kёtij koncertit bendit iu bashkangjitet edhe flautist-ja DërëMërë Erёmira Çitaku. Së, fundmi bendi performoi në NGOMfest- Prizren. Bendi me përbërje prej: Labinot Kelmendi, Alban Qoqa, Albin Abazi edhe Gezim Koshi ka inqizu albumin e parë të Elektoratit i cili titullohet “ Ai Tjetri” që do të dal në Shtator 2014. Bendi me këtë përbërje ka preformu edhe ne festivalet si “ Festa e Muzikës” Prishtinë dhe “Green Music Festival” Mitrovicë, Into The Park - Peje. Gezim Koshi per arsye personale del nga bendi. Bendi vazhdon me perberje te re ta icizoj albumin e dyte.Tash na e faliminderojm kete Shemsin qe është rojtar i garazhave……

Bendi përbëhet nga:
Labinot Kelmendi Vocal
Leke Morina Guitar/Synth/ Back Vocal
Alban Qoqa Bass Guitar/ Back Vocal
Albin Abazi- Drums/ Percussion/ Obo
Diar Zasella- Synth/ Percussion's

Në vitin 2012, Elektorati Intelektual publikojnë albumin "Demokroacia Ep".

Në vitin 2014, Elektorati Intelektual publikojnë albumin "Ai Tjetri".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0