Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elektorati Intelektual - Lulja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Është një lule që e prish njerzimin
Na fton dhe na thërret apet
Është një lule që e prish njerzimin
Na fton dhe na thërret apet

Dua të puth të shikoj ty
Që ta shoh tradhëtinë në sy
Dua të puth të shikoj ty
Që ta shoh tradhëtinë në sy

a...

Njerzit kan mu bo lum
Kan me na fundos
Njerzit kan mu bo ujë
Kan me na fundos

Ti shiko lart
Shiu bie me helmin e parë
Unë nuk di kurgjo
Qielli po mi pin k’to durë

Hesht edhe fol me mu
Du me të qu në atë kru
Ku njerëzit jon të shtrrim aty
Kan mu shtrri në helmin tonë të zi

Hesht edhe shikom mu
Helmin ty unë du me ta dorzu
Lulen që ti ke me ndërtu
Ajo nuk ka kurgjo për mu

Lulën ti ndërto
Rrugën lulën ti ndërto
Unë rrugën ty kom me ta tregu

Njerzit kan mu bo ujë
Edhe kan me na fundos
Njerzit kan mu bo ujë
Edhe kan me na fundos


Elektorati Intelektual - Lulja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja".
3. Video është e këngës "Lulja", por nuk këndohet nga Elektorati Intelektual.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elektorati Intelektual:


Komente 0