A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eleminimi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
  • Origin:
  • Tropoje 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eleminimi is a popular singer of Hip-Hop music. Emri i tiji vertete eshte Ermal Doshlani, eshte nga Tropoja dhe nje nga antaret kryesore te Bandes Butuesi. Lloji i muzikes qe ben eshte hip-hop dhe rrep, por ai me perpara ka studiuar per mjeksi infermieri. Në Prill 2005, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Une Pa Ty", në bashkëpunim me Experti. Në Prill 2006, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Luje Cike". Në Maj 2007, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "V...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Banda Butuesi

(Current label)

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mali G Grand Thugz

Ziso

Lazy

Tru Pak

Rudi

Tankilla

Ace

Eagleye (Kiameti)

Albboy

Bohemi


Tags: Eleminimi, Eleminimi Butuesi, Ermal Doshlani, Eliminimi, Eleminim

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019