A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eleminimi
  • Origin:
  • Tropoje 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 34
  • Birthday:
  • 13 May 1985
  • Zodiac sign:
  • ♉ Demi
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
Music genres: Hip-Hop

Eleminimi is a popular singer. Emri i tiji vertete eshte Ermal Doshlani, eshte nga Tropoja dhe nje nga antaret kryesore te Bandes Butuesi. Lloji i muzikes qe ben eshte hip-hop dhe rrep, por ai me perpara ka studiuar per mjeksi infermieri.

Në Prill 2005, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Une Pa Ty", në bashkëpunim me Experti.

Në Prill 2006, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Luje Cike".

Në Maj 2007, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Vetëm Pak". Ai gjithashtu këndon edhe një këngë përshëndetëse me titull "Udha e Shkronjave".

Në Maj 2009, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "E Di".

Në Maj 2009, Eleminimi & White Devil marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Pyetjet Nje Pergjigje Kane".

Në Maj 2008, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Hey".

Në Maj 2013, Eliminimi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Vetem".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Banda Butuesi

(Current label)

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019