Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eleminimi & White Devil - Pyetjet Nje Pergjigje Kane

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pyetjet Nje Pergjigje Kane".
3. Video është e këngës "Pyetjet Nje Pergjigje Kane", por nuk këndohet nga Eleminimi & White Devil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eleminimi & White Devil - Pyetjet Nje Pergjigje Kane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

White Devil

11/05/2009

2009-05-11T20:31:17+00:00A e di ...
Shpesh her menoj vetem per Shqipri ... Per padrejtsit qe i kan ndodh..

Eleminimi : verse 1

Sa shum na mungon , ajo paqja e vertet
parajsa na ka hum , e vec ferri na ka met
zotin kur e veta , Tha " JU KOM HARRU "
me lot i thash pse tha " E KENI MERITU "
sa njeri sot o vra , sa njeri o shkatrru
sa loti i nans ra , e sa zija na ka mlu
jo veq ty ose mu , po nese i shohim me ren
del sikur thon , per shqiptart ska met sen
e nuk e qojn neper men , sa me zor mbijetojm
pa honger e pa pi , shumica ku do shkojm
si thojn ka ardh koha , me hi n'komunitet
ku per ne ska interes , vec me kon per both t'vet
e tjetri si spelcet , e mi dal zemra prej venit
...................................................
zdin skan per veti , e dojn me na bo nder.

Ref: x2

E ku ka met qaj vend , qe gjithqka na kan lakmu
ja kena dhan shkelmin , pa u nal me menu
po a thu duhet me dit , qka dreqin kem shkatru
pytjet ni pergjigjje kan , zoti na ka mallku

White Devil : verse 2

Per Shqiptar thon u shkru , qysh tdojn na mallkojn
tash jon msu e bo njo , vetem tkeqen ta urojn
kujtojn se senet bohen , qashtu qysh i menojn
jon tndalume barazimet , arsya pse nuk guxojn
ta pranojn barzin ...
me pas ton sa ka njo , e njo me pas si ton
e teton me kon si njo , njo ner to na frymzon
ma do zemra shqiptarin , origjinali nuk dallon
po gatuhet n'origjin , po kur tvin tdalin t'rit ta din sa besojn
per bes bojn gerdin , e pabesin nuk e gzojn
ta harrojn ska ma ven , per gjana pa kuptim
mundsia shkon e zjen , duhet me prit pa durim
ni mshirim si ngushillim , lutje perenis
fal i kofshim sot , si at dit qe ja kem nis
shqipris mi bo rreth , n'kater cepat an e man
me marr vesh ku jem , e me dit pse jav kem dhan .

Ref: x2

E ku ka met qaj vend , qe gjithqka na kan lakmu
ja kena dhan shkelmin , pa u nal me menu
po a thu duhet me dit , qka dreqin kem shkatru
pytjet ni pergjigjje kan , zoti na ka mallku


Ky tekst u dërgua nga  elbuniti   dibrani111
Më Shumë Këngë Nga Eleminimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet