Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eleminimi - Matni Fjalt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Matni Fjalt".
3. Video është e këngës "Matni Fjalt", por nuk këndohet nga Eleminimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eleminimi - Matni Fjalt  (Feat. Mc Doc & King Link)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

King Link

03/04/2010

2010-04-03T19:45:58+00:00eleminimi
king link
mc dok

reff

o mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap

ti mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap

eleminimi :

sdu me thon sen sdu me zgat , ndjenja jem sdi me shterue
un e kom zor me ja nis , e kur tja krisi u ka marue
tu i pas mos me harrue , me u ra nshkelem fjalve tmia
me u ba me kesh me mue , me u lazdrue edhe fmia
sosht puna n'fjalt e kqia , hajde burra skena qare
secili me qi per veti ropt e noizyt ashyqare
hajgare aspak fare , na per pare stallim karin
kur ta qes vetin n'fidare , sma ni mo as per shqiptarin
sido sido ta marrin , le ta varin vath e nvesh
ta ken en maje tbuzs tropojanve mos ju tesh
perndryshe kundra nesh , nuk ka met rresht pa jau thon
jo treqin (300) si i kem ba pshesh ,
3 miljon en rrep me kon
me zerro i lom te ton , sidomos kur nihem sick
jom tipik doktorr me normen , numri njo per t'smun psiqik
sa fantastik e tpa bes , si mja majn vetin besushem
besojn pa e psu kres , smun e dallojn besen harrushem

reff

o mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap

ti mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap

mc dok :

shqipe shqipe dok mc , sillem ndryshe mc dok
sdu me dit a thu m'kan ni , se sa tem nijn u kom hi ngjak
pak me ta dhi punen , puna juj osht per sen akt
se sa per dhunen jau thej hunen vec me pak n'takt
u vec per hak , kom me tlon nven sa t shoh
me prit mos ki marak , e tani .... ski ka mshko do ,
apo nuk do , kjo nuk shko per dosido
qekjo shko per cilin do , si gabo na krahaso
mo mos u muno , mos hi me i bo kuj llogari
e vetmja gjo si ti , ska trmini prej n'largsi pse
un smarr merzi , kom dashni per ket vllazni
po e sheh banda butuesi , ty tka dhon zi ne cdo fjali
kthena prap en n'ket rrep , i lash mrapa 5 vjet
ne kurbet , letrat n'dhep
jom ka t'vij cele vet
caj ka flet , caj ka pret , caj daki dora vet
kur tzo nven pidh nryma , me ne sta qet

reff

o mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap

ti mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap

King link :

ndersa ngjitna , ....
e thurri realitetin nalt , si marimong
tona hert ... , n'kater ont kur bim na kong
mnyra qysh po ngjitem na , tuj ra 1 flom
ty po tshkerdhejm at non , besom
shum kongen e kem nsy
e kem msy ket sen per cka , kurva tvogla me berzhit
prite qat dit n'mjes , besen e dham besa so prish
kollaj me myt 1 mut si ti , ta dijm skem mu gervisht
jarannn
treqin (300 ) kurva , mretnesha rrospi
dojn m'u qi , sdin m'u ngi , me mretni butuesi
le ta din te ton , na bojm rrep jo rregatona
o jau pshurri ort e vona , me lloj ndjenje n'persona
shqipet skan aksiona , heh bole pak
zemer vogla per eleminim , king link & mc dok
na ju qijm gjak , ky osht hak pa i dhon rondsi
numer njo prej nfillim , deri nfund BUTUESI


reff

o mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap

ti mati fjalt cka thot e mira nuk t'vyn lira me t'sha nonen
na s'hym me lyp per bira , me tpa n'rrug ta shkerdhym tonen
e lype ta dham famen , me at fam vec taksirat
per ner ja ngrehim kamzen , e nuk him llafe me llap


Ky tekst u dërgua nga Dibrani Tba   dibrani111
Më Shumë Këngë Nga Eleminimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet