Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eleminimi - 1 Rutin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Rutin".
3. Video është e këngës "1 Rutin", por nuk këndohet nga Eleminimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eleminimi - 1 Rutin  (Feat. Kacaki, King Link & Albboy)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Albboy

Featuring

Kacaki

Featuring

King Link

26/12/2010

2010-12-26T18:30:07+00:00Eleminimi :

Osht vshtir m'i thon rrethonat , zor osht m'i ba gjonat
n'dallim tju jap me tona , sa dallojn fletat e drona
kur ti nijsh tubana , shqipe ta thej kryet me tpa
mos e pac plumin hallall , e n'sakic kom me ta ca
kan m'u shkel vorr m'u ba , kush perzihet neper shok
ska me pas sorra ma , ka sillen shqipe nalt e posht
n'shpirt t'hongrem t'bonun zot , i kopt zoti prej lakmis
na shajn vec si e dijn , na jau qim mrena shpis
nis kem leviz , me batis en rrug ton
kem nis me u ra viz , qeveris n'mynra jon
kuptojn e kundershtojn , cka e kesh e kesh pa dije
egzistojn sa rrojn deshmojn , n'fatkeqsin e asaj shqipnie
prej ............. dymivjecar sa dhe vjet
na njeh bota jem shqiptar , asnji tjeter sna vjen nget
t'qifsha rregllat en shtet , mbajm 1 ven kapitalist
bota universale torturuse unike e sistemit imperialist ( butuesi )

King link reff x2 :

N'at an e n'ket an , n'kater ant 1 rutin
si jon , jau kem lon , me kon turp per shqiprin
ton ata si vin , e hin e dhin pa ja nis
na shajn se e dijn , jau kem qi mrena shpis

King Link :

Ja qiva motren , kon e ndjeva t'na largon mas fame
munesh me pa se lujna komen , se mas nons tone
e bom e tram , pa pas nevoj pidh me ra nsy
jena betu cka tjen putana , me i kap e me i shky
kurvica vogel , pse se je me ato ja nis terbohet
na merr e thu , jena martu ja qim sa her t'na cohet
sa pidhi palohet e rrxohet , hala pa i prek
i unshem si mungia , nrradh i qim tau kom me dek
kallzom kur ti na prek , se ktu ka tek me na gjujt gar
pse spranojm bashkpunim , a pse lcojm venin e par
heren e par , ke dasht kanar je pa npozita
dac edhe mos dac , kurv o ka t'afrohet dita
e din ti tropojan , flet emri vet e din
t'ton e majm 1 shtet , e le mo ju qijm n'rrep
mc nxhep me koh , hajde kqyrma permas paqen
byre 1 pidh jashta , se sta hongra rrugacen

King link reff x2 :

N'at an e n'ket an , n'kater ant 1 rutin
si jon , jau kem lon , me kon turp per shqiprin
ton ata si vin , e hin e dhin pa ja nis
na shajn se e dijn , jau kem qi mrena shpis

Kaccaki :

Lconi pidhat pertoke , smahet ma kacaki
rruspijat lypin kar , e karin e kem gati
kush ka gabue merr , denimin per ferr
kap qi lco per toke , kujt i kruhet me ba sherr
rrugaca loka , jeni si klysha
qysh jeni pidha none , kur besoni n'babagjysha
burrnia jote , nuk osht mo si fati i tparit
e kom 1 vend per ty , ke pidhat e otiarit
sado na m'u ba terr , me kacak mos u merr
maje vetin , n'go pasoj , ta boj situaten terr
mki pas nevojn , me t'dal fama mor plak
e tash mke ba armik , do mem pa tmushun ngjak
po kjo nuk ka shonca , se banda shkir blanza
qysh je aleat , pa kriju aleanca
e kom virdiktin , final tboj skandal
rrepera rrehuni n'shuplak , se kacaki so normal

King link reff x2 :

N'at an e n'ket an , n'kater ant 1 rutin
si jon , jau kem lon , me kon turp per shqiprin
ton ata si vin , e hin e dhin pa ja nis
na shajn se e dijn , jau kem qi mrena shpis

Albboy :

Folni kot pa dit sen , se 2 lug men si kini rrini
mos u perzini me ne , O mos u qini
se jau qijm nuk pritojm , kush ? silido prej jush
t'vijn
ta provojn shkojn , si qeni n'rrush
nuk ka kush pse me thon , ket muzik e bojm per fom
ju sdini ca me thon , vini kapi neper kom
lat nom per veti , se ne spo na ha kari
cau ka hup lypni e gjeni , sepse banda nuk jau vari
tash kallzom a t'thash ku mete , a thu ku tzuni puna
kom me tlon me difekte , more vetem po st'zuna
tboj dom , ta dish , bish , 1-2-3 fish
ma t'miren para se t'hysh , klysh kije parasysh
se loja jon djeg , pjek osht me pasoj
ktu jena cdo her , sa her t'kini nevoj
e nuk bojm sen pahiri , po krejt me vet'dije
na dijm mi ba ma miri , e cdo her i lom n'shije

King link reff x2 :

N'at an e n'ket an , n'kater ant 1 rutin
si jon , jau kem lon , me kon turp per shqiprin
ton ata si vin , e hin e dhin pa ja nis
na shajn se e dijn , jau kem qi mrena shpis


Ky tekst u dërgua nga Dibrani111
Më Shumë Këngë Nga Eleminimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet