Elena Ristevska
Elena Ristevska
Elena Ristevska
  • Vendlindja:
  • Shkup Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Prill 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Elena Ristevska është këngëtare e huaj e njohur. Elena Ristevska është një këngëtare maqedonase. Me muzikën filloi Risteska në moshën e 16 vjet, ku ajo një konkurim fitoi. Një vitë më vonë, 2003, publikoi ajo albumin e parë (Ден и ноќ, Den i noć, Ditë dhe natë). Paralel ajo studioi gjuhën dhe letërsinë italiane. Ajo ishte pjesëmarrëse te Eurovision Song Contest 2006 dhe marri pjesë me titullin Ninanajna për Maqedoninë. Në Maqedoni u kualifikuar ajo më 4 mars 2006, ku ajo kundër 19 konkuruesë fitoi. Ajo pati 133 vota më shumë se i dyti. Në finale në Athinë arriti ajo me 56 pikë vendin e 15, çka për Maqedoninë deri atë moment vendi më i miri ka qenë.

Në Maj 2006, Elena Ristevska merr pjesë në Eurovision me këngën "Ninanajna".

Më datë 8 Prill 2008, Snow Black publikon videoklipin "Come And Get Me", në bashkëpunim me Elena Risteska.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0