A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eleni Foureira

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  84
  • Emri i Vërtetë:
  • Entela Fureraj
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Eleni Foureira është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo sot njihet si një prej artisteve më të suksesshme në Greqi duke numëruar me mijëra fansa, të cilët e ndjekin jo vetëm për muzikë por edhe për stilin e saj teper ekstravagant. Shqiptarja Eleni Foureira ka folur dje ekskluzivisht për revistën e njohur ndërkombëtare “People” ku mes tjerash ajo tregon edhe për lidhjen e saj me Shqipërinë. “Që kur jam larguar nga Shqipëria, në moshën një vjeçare nuk jam kthyer më”, është shprehur artistja, emri i ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare

Gypsy Woman - Ep (2019)

Vasilissa (2017)

Anemos Agapis (2014)

Ti Poniro Mou Zitas (2012)

Eleni Foureira (2010)


» Dërgo Një Këngë »

Caramela
Fuego
Ase Me
Tómame
Sirens
Stou Erota Tin Trela
Sto Theo Me Paei
Mono Gia Sena
Together We Triumph
Send For Me


Artistë Të Ngjashëm:

Marjeta Billo

Ledi Vokshi

Rezarta Smaja

Erga Halilaj

Elia Zaharia

Eltina Minarolli

Kamela Islamaj

Entela Zhula

Ertila Koka

Emmy


Tags: Eleni Foureira, Entela Fureraj

Eleni Foureira në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019