Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elgit Doda - New Love
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "New Love".
3. Video është e këngës "New Love", por nuk këndohet nga Elgit Doda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Elgit Doda - New Love Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika:

Elgit Doda

Komente

Asnjë Koment

19/07/2012

2012-07-19T15:35:05+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "New Love" kënduar nga Elgit Doda.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Elgit Doda

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dua Lipa - New Love

Now it's getting quiet here
Now it's getting blue
And this baby ain't no fair
Taking up my youth
You've been telling me some lies
I've been thinking it's the truth
But I see it in your eyes
The things that you do

I don't wanna waste more time all alone
Want somewhere to go
Something to call my own
And I ain't satisfied
When you go
Outside of the road, washed up on the shore

And I've been through mountains and seas
Tryina get you to come back to me
And I've been far and I've been so deep
Now I find it harder, and harder to breathe
And I need some new love, new love, new love

Even though I found a way
I still come back
Know there's nothing more to say
It's all been said
I've been trying to explain
Nothing we hide
To all of my friends who say
That I've gone mad

I don't wanna waste more time all alone
Want somewhere to go
Something to call my own
And I ain't satisfied
When you go
Outside of the road, washed up on the shore

And I need some new love, new love, new love
And I need some new love, new love, new love

Easy come, easy go, why?
I've been living on, living on
Living on, give it all, give it all
Can't I just let it go?
'Cause I wait for a miracle
I wait for a miracle, yeah!

And I've been through mountains and seas
Tryina get you to come back to me
And I've been far and I've been so deep
Now I find it harder, and harder to breathe
And I need some new love, new love, new love

Lina - New Love

aaa, aaa rirararirirarire...

Emocionet me kapluan
Zemra ime nuk është gur
Syte e mi kanë dashuruar
Perseri si ty dikur.

Edhe pse kisha pas thënë
Edhe pse kisha bërë be
Vendin tend tani e ka zënë
Dashuria ime e re

Ref:
New Love po mi fal
Krejt qka mi ke marrë
New love beybe paske qenë
Me lem e jo ekstreeem
(2x)

aaa,aaa, rirararirirarire...

Jejeje eee

Se kam ditur kurrë me herët
Jeta qenka relaksiive
Dshuri te shumta paska
Ndonse paskam qenë naive

Edhe pse kisha pas thënë
Edhe pse kisha bërë be
Vendin tend tani e ka zënë
Dashuria ime e reee

Ref:
New Love po mi fal
Krejt qka mi ke marrë
New love beybe paske qenë
Me lem e jo ekstreeem
(4x)

Ref:
New Love po mi fal
Krejt qka mi ke marre
New Love beybe paske qenë
Me lem e jo ekstrem
Më Shumë Këngë Nga Elgit Doda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë