Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elgit Doda - Runaway Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Runaway" kënduar nga Elgit Doda.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alex Schechter - Runaway

[Hook]
Take me to some city, where the lights are bright
When I'm with you sugar it's like paradise
Take me thousand miles, a thousand miles away
We'll be so far gone just like a runaway (x2)

[Verse 1]
Broken hearts
Ya these speeding cars
You’re trying to get away
Trying to get away with a head start
Forget your past
Live in the moment
He went and took your heart
Now you feel so broken
I can treat you better
I can do much more
I can be that guy
The one you ask for
Let’s runaway to paradise
Lights are bright won’t be easy
But hey it’s another life if we runaway fast
We can live our lives freely

[Hook]
Take me to some city, where the lights are bright
When I'm with you sugar it's like paradise
Take me thousand miles, a thousand miles away
We'll be so far gone just like a runaway (x2)

[Verse 2]
I’ll take you to some city
It’s what you always wanted
Don’t give up on me now
We’re already forgotten
You are somebody
I always knew you were
Listen to these words
The past is just a blur
Have some more liquor
Look up at the stars
A big house
A fancy chauffeur
How much longer now
We’re almost there
Close your eyes
Say one more prayer
Do this for me girl
I really need you babe
Try to calm down
Black heels
Pavement
And your beautiful face

[Hook]
Take me to some city, where the lights are bright
When I'm with you sugar it's like paradise
Take me thousand miles, a thousand miles away
We'll be so far gone just like a runaway (x2)

Senad Rrahmani - Runaway

On the street where you live girls talk about their social lives
They're made of lipstick, plastic and paint, a touch of sable in their eyes
(All your life) all your life all you've asked when's your daddy gonna talk to you
But you were living in another world tryin' to get your message through.

No one heard a single word you said.
They should have seen it in your eyes
What was going around your head.

[Chorus:]
Ooh, she's a little runaway.
Daddy's girl learned fast
All those things he couldn't say.
Ooh, she's a little runaway.

Take a line every night guaranteed to blow your mind
I see you out on the streets, calling for a wild time
So you sit home alone 'cause there's nothing left that you can do
There's only pictures hung in the shadows left there to look at you

You know she likes the lights at nights on the neon Broadway signs
She don't really mind, it's only love she hoped to find

[Chorus]

No one heard a single word she said
They should have seen it in your eyes
What was going around your head.

Ooh, she's a little runaway
Daddy's girl learned fast
All those things he couldn't say

Ooh, she's a little runaway
Daddy's girl learned fast
Now she works the night away

Ooh, she's a little runaway
Daddy's girl learned fast
All those things he couldn't say

Ooh, she's a little runaway
Daddy's girl learned fast
Now she works the night away

Queen - Runaway

As I walk along I wonder
What went wrong with our love
A love that was so strong
And as I still walk on I think of
The things we've done together
While our hearts were young

I'm a-walking in the rain
Tears are falling and I feel the pain
Wishing you were here by me
To end this misery and I wonder
I wah, wah, wah, wah wonder
Why
Why, why, why, why, why she ran away
And I wonder when she will stay
My little runaway a-run, run, run, run, a-runaway

I'm a-walking in the rain
Tears are falling and I feel the pain
Wishing you were here by me
To end this misery and I wonder
I wah, wah, wah, wah wonder
Why
Why, why, why, why, why she ran away
And I wonder when she will stay
My little runaway, a-run, run, run, run, a-runaway
Run run run run runaway
Run run run run runaway

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 10/04/2020Më Shumë Këngë Nga Elgit Doda:


Komente 0


Elgit Doda - Runaway
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Runaway".
3. Video është e këngës "Runaway", por nuk këndohet nga Elgit Doda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.