Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elhaida Dani - I'm Alive

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I'm Alive".
3. Video është e këngës "I'm Alive", por nuk këndohet nga Elhaida Dani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elhaida Dani - I'm Alive  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  378

Muzika:

Zzap And Chriss

Teksti:

Linda Halimi

Teksti:

Sokol Marsi

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Pro Video

Pjesëmarrëse në

Eurovision (Albania)

Komente

20 🔥

15/03/2015

2015-03-15T18:32:16+00:00

Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...
Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...

I was too afraid right from the start
To even let you welcome in my heart
You cut it deep and left it bleeding
How will I ever heal these painful scars?

I just can’t help it
I'm out of breath,
I'm trying to find the words to say
Time passed by
Now it's broad daylight

I know you will come,
In the speed of the light
You’re my everything, all that I need
You shut down my dreams,
but I'm not gonna cry
You live within me,
That's why I am alive

I am alive, 'cause you are my light
You are my sun
I am alive, 'cause you are my light

Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...
Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...

Your name is printed crystal clear on the lights
From all the sighs coming on my breath
I’m blinded by this love, can’t stop screaming out your name so loud
Where are you? Where? Baby, won’t you come back?

(Baby, please come back)
(Baby, please come back)
(Baby, please come back)

I know you will come,
In the speed of the light
You’re my everything,
all that I need
You shut down my dreams,
but I’m not gonna cry
You live within me,
that’s why I’m alive

I am alive, ’cause you are my light
You are my sun
I am alive, ’cause you are my light
Yeah…

(I know you will come,
In the speed of the light)
You’re my everything,
you’re all that I need
You shut down my dreams,
but I’m not gonna cry
You live within me,
that’s why I’m alive

I am alive, 'cause you are my light
You are my sun
I am alive, ’cause you are my light

(Ay yi yi yi yi yi...)
(Yeah yeah yeah...) You are alive


Ky tekst u dërgua nga Bojana
Më Shumë Këngë Nga Elhaida Dani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet