Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elhaida Dani - Në Jetë! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  105Ay ay ay ay ay ..
Yeah Yeah Yeah
Ay ay ay ay ay ..
Yeah Yeah Yeah

Hëna prapë rrëshkiti përmbi xham
është natë e bardhë, por ty jo s’të kam…
Buzët mbeten bosh e dot s’të than
do kthehesh prapë, ta djeg këtë mall…

Prapë të ndjej
fryma po më mbahet fjalët nuk i gjej
orët shkojnë, dita po agon.

REF.:
E di do vish, si diell në mëngjes
të kam motiv, ty te kam shpresë
ëndrrat m’i fik, e dritat m’i ndez
me ty jetoj… ty të kam jetë
me ty jetoj ,ty te kam shpresë
ty ty kam diell
me ty jetoj, më mban në jetë

Ay ay ay ay ay..
Yeah Yeah Yeah
Ay ay ay ay ay..
Yeah Yeah Yeah

Avujt shkrijnë kristalet dalë nga dalë
dhe emrin tënd formojnë ato mbi xham…
Prapë të ndjej ,fryma po më mbahet fjalët nuk i gjej
orët shkojnë, dita po agon.

( Më mban ne jet...)

REF.:
E di do të vish, si diell në mëngjes
të kam motiv, ty të kam shpresë
ëndrrat m’i fik, e dritat m’i ndez
me ty jetoj… ty të kam jetë
me ty jetoj, ty të kam shpres
ty të kam diell.
me ty jetoj ,me ty jetoj
më mban në jetë

Eeee....
Ay ay ay ay ay..

E di do vish si djelli n mengjes
te kam motiv ty te kam shpres
endrret mi fik e dritat mi ndez
me ty jetoj me mban ne jet

Ay ay ay ay ..


Ky tekst u dërgua nga modern day ninjaElhaida Dani
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/05/2015
Muzika: Zzap And Chriss
Teksti: Sokol Marsi
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Elhaida Dani - Në Jetë!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Jetë!".
3. Video është e këngës "Në Jetë!", por nuk këndohet nga Elhaida Dani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

11
16
20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Elhaida Dani:


Komente 6