Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 05-12-2015
  Fundviti i kaluar ishte me përplot zhvillime për Elhaida Danin, qoftë në sferën profesionale e edhe në atë private. Gjatë kohës kur triumfoi në Festivalin e Këngës, një postim në Facebook la të kuptohej se ajo edhe ishte fejuar me italianin Francesco Maria Longo. Pak ditë më pas, ishte vetë këngëtarja që e mohoi një gjë të tillë duke thënë se do t’i tregojë mediave vetë kur një hap i tillë të ndodhë. Sot, lapsi.al ka raportuar se Elhaida është ndarë nga i fejuari i saj (nëse e ka pasur të tillë) ende pa u mbushur një vit nga ...

 • 05-08-2015
  Një zë i padiskutueshëm si i këngëtares Elhaida Danit, natyrisht që mund të arrijë të mbledhë një numër kaq të madh të fansave pranë vetes. Pas pjesëmarrjes së saj në Euroviosion këtë vit, Elhaida po vazhdon me koncerte të saj gjatë verës. Së fundmi ajo ka performuar edhe në Tetovë, ku u pritë nga numër tejet i madh i simpatizantëve të cilët përkrahin vazhdimisht këngëtaren. Ajo në një postim e saj u është drejtuar fansave të saj se ata“po ia kënaqin zemrën”...
 • 01-07-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani në muajin maj të këtij prezantoi Shqipërinë në festivalin europian EuroSong me këngën e saj Im alive. E ndërsa kjo këngë u pëlqye shumë dhe morri miliona klikime në youtube, ajo nuk mori vendin e duhur në renditjen e këngëve në natën finale. Zzap N Chriss janë producentët e këngës e ndërsa tekstin e ka shkruar Sokol Marsi, por Im Alive ka edhe një version shqip të saj, i cili titullohet Në jetë. Së fundmi këngëtarja ka realizuar një tatuazh në trupin e saj me vargjet e këngës Në jetë, dhe jan...

 • 17-06-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani që dukej aq e qetë dhe e ëmbël, pas Eurovisionit ka ndryshuar paksa. Me sa duket kritikat e kanë prekur. Elhaida, në Instagram ka publikuar një foto ku shihet një tru dhe një qelës. Këngëtarja shkruan: Ky çelës do të ishte dhuratë domëthënëse për disa. A thua kush sipas Elhaides është kaq mendje mbyllur sa ti duhet një çelës për ta hapur atë....

 • 08-06-2015
  Ishte nisur me bagazhin e fustaneve të stiluar nga kreatori kosovar Valdrin Sahiti, e si duket pati shumë sukses. Është kjo Elhaida dani e cila përfaqësoi Shqipërin në Eurovision me Im Alive. E kur jemi tek festivali, portali i njohur Ëiëiblogs i dedioket 100% festivalit. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/42533 Ky portal gjithashtu në bashkpunim me shumë analistë ka bërë edhe selksioimin e veshjeve më të mira në parakalimin e këngëtarëve në tapetin e kuq të Eurovisionit. Në vendin e ...

 • 25-05-2015
  Këngëtarja Elhiada Dani ka qenë një ndër më të përfolurat së fundmi për paraqitjen e saj në Eurovision 2015 në naten finale, ku u rradhit e 17-ta, duke tejkaluar kështu pritshmëritë e shqiptarëve, pasi mendohet se ajo do ngjitej shumë më lartë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/42533 Përmes rrjetit të saj social në facebook, këngëtarja ka gjetur rastin që të falenderojë të gjithë ata që e mbështetn. Ja deklarat e Elhaida Danit: Ndihem e perulur ndaj mbeshtetjes qe me keni dhene... Them m...

 • 24-05-2015
  Janë bërë zyrtare tashmë pikët e dhëna mbrëmë nga shtet e Eurovizionit. Në çdo shtet u hap televotimi për të preferuarin i cili më pas kthehej në 50% dhe pjesa tjetër vendosej nga juria. Siç duket diaspora ka votuar mjaft kjo pasi Elhaida renditet e 9-ta në listë sipas votave të publikut. Nëse nuk do ishte juria ajo do merrte pikët maksimale nga Zvicra, Italia, Greqia & Mali i Zi. Por pasi juria ka thënë vendimin e saj pikët kanë humbur plotësisht. Ndërkohë që pritet ti hiqen edhe pikë të tjera nga Mali i Zi & Maqedoni të cilët ...

 • 23-05-2015
  Elhaida Dani ka marrë më së paku pikë në historinë e përfaqësimit të Shqipërisë në finale të Eurosongu-ut. Ajo u rendit në vendin e 16-të me vetëm 34 pikë, që është me keq se Aurela Gaqe, Kejsi Tola, etj. Elhaida me këngën e saj “I’m Alive” nuk ka marrë as votat që në shikim të parë dukeshin të sigurta. Shqipëria nuk ka marrë vota nga Zvicra, Gjermania e Britania e Madhe, ku ka numër të madh të shqiptarëve. Maqedonia është shteti i vetëm që ia ka dhënë 12 pikë ndërsa dhjetë pikë i siguroi nga Mali i Zi. Pra, Rona Nishliu m...

 • 20-05-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani ka prezantuar mbrëmë Shqipërinë e 14-ta me rradhë në natën e parë gjysmëfinale të Eurovisionit, duke u kualifikuar kështu për në natën finale. Në kanalin zyrtar të festivalit në youtube janë publikuar të gjitha videot me të gjitha performancat e natës së parë, ndër to është edhe performanca e Elhaidës. Tani mund të ndiqni performancën e saj të këngës I'm alive në skenën gjigante të Eurosongut....

 • 19-05-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani ka prezantuar sot Shqipërinë në festivalin europian me këngën I'm Alive ku ka performuar e 14-ta me rradhë në natën e parë gjysmëfinale e cila u mbajt sonte në Vienë. Ishin plot 15 minuta ku populli evropian kishte mundësinë që të votonte shtetin favorit dhe në fund të mbrëmjes erdhi edhe verdikti final. Shqipëria do të jetë pjesë e finales së EuroSong 2015. Elhaida u paraqit në këtë festival me një këngë të punuar nga Zzap & Chriss, me tekst nga Sokol Marsi dhe me veshje të stiluar nga Valdrin Sahiti....

 • 18-05-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani ka shkëlqyer dje në tapetin e kuq të festivalit europian Eurovision 2015 në ceremoninë hapëse të tij. Ajo ka parakaluar në këtë tapet me një veshje të stiluar nga Valdrin Sahiti, e që ishte një fustan i gjatë dhe i verdhë. Bashkë me Elhaidën protagonist në parakalimin e këtij tapeti kanë qenë edhe dy producentët e njohur Zzap & Chriss. Këngëtarja shqiptare do të performojë nesër në Vienë këngën I'm alive në natën e parë gjysmëfinale të këtij edicioni dhe pritet më pas nëse do të kualifikohet për në...

 • 12-05-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani do të përfaqësojë Shqipërinë në gjysmëfinalen e parë të Eurosongut e cila mbahet me datë 19 maj në Vienë. Kënga prezantuese I'm alive është njëra ndër më të pëlqyerat e këtij edicioni, madje cilësohet si favorit për ta fituar këtë vit Eurovizionin. Në kanalin zyrtar në youtube të këtij festivali është publikuar prova e parë e këngëtares nga Shqipëria ku performanca dhe zëri saj duket të jenë mjaft shpërthyes....

 • 06-05-2015
  Këngëtarja shqiptare Elhaida Dani do të prezantojë Shqipërinë në gjysmëfinalen e parë në urovision me datën 19 maj. Ajo do të performojë e 14-ta me rradhë dhe po atë natë do të jenë pjesmarrëse edhe këto shtete: Greqia, Maqedonia, Estonia, Holanda, Moldavia, Finlanda, Belgjika, Armenia, Serbia, Danimarka, Bjellorusia, Rumania, Spanja, Austria, Franca, Rusia, Gjeorgjia dhe Hungaria. Ndërkohë që po pregaditet për atje, Elhaida po qëndron në Tiranë edhe për disa ditë. Ajo ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin Mad Day në MAD TV dhe ...

 • 04-05-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani ka qenë e ftuara e rradhës në emisionin MAD DAY në Mad Tv. Siç e dimë të gjithë Elhaida brenda këtij muaji do të përfaqësojë Shqipërin në Eurovision dhe I'm Alive është kënga që Elhaida do të këndojë. I'm alive u publikua ditë më parë edhe në versionin shqip, por në emisionin në të cilin ajo ishte ftuar së fundmi Elhaidës iu kërkua nga prezantuesja që ta këndojë këngën duke thithur helium, në këtë rast zëri isaj do ndryshonte dhe gjithçka do të ishte qesharake. ...

 • 03-05-2015
  I'm Alive titullohet kënga me të cilën Elhaida do të prezantojë Shqipërinë në Eurosong 2015. Kjo këngë është punuar nga Zzap & Chriss dhe aktualisht zë vëndet e para në top listat e Eurosongut si kënga më e pëlqyer. Çdo këngë prezantuese e festivali gjithmonë është shfaqur në versionin shqip më parë në Festivalin e Rtsh-së, ndërsa këtë vit me një përjashtim kënga u publikua fillimisht në anglisht e më pas edhe në shqi, kjo pasi kënga e parë prezantuese e cila fitori Festivalin e Rtsh-së Diell u tërhoq nga konkurimi për shkak të...

 • 30-04-2015
  Varianti në shqip i këngës “I’m alive” do të publikohet ditët në vazhdim. Ishte shumë e rëndësishme për mua që të publikohet edhe versioni në gjuhën shqipe, pasi e ndiej më shumë sesa atë në anglisht. Kënga është e njëjta, ndryshon vetëm gjuha. Një këngë pop për veten, gruan dhe pasionet e saj, me të cilën ka prekur zemrat e publikut që tani. Elhaida Dani sapo ka festuar 22­vjetorin dhe ndihet e plotësuar me “I’m alive”, përderisa ende pa dalë në skenë e “Eurosong” ka marrë mjaft vota nga publiku dhe ka bërë shumë fansa për vete. N...

 • 19-03-2015
  Kënga I'm Alive po pëlqhet mjaft shumë nga publiku, kjo pasi ajo ka arritur të jetë një ndër këngët më të pëlqyera të momentit të festivalit EuroSong. “Dielli ka vdekur, por Elhaida Dani është gjallë!” Kështu nis shkrimi i faqes online WiWiBloog, e cila përcjell hap pas hapi festivalin e Eurovisionit. I'm Alive rradhitet e 4-ta për nga klikimet në youtube, duke lënë anash edhe shtete e fuqishme. Videoklipi i këngës i punuar nga produksioni shqiptar Pro Video, ka marrë komente tejet të mira nga publiku. Ja lista e 5 këngëv...

 • 15-03-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani do të përfaqësojë Shqipërin në festivalin e madh të Eurovisionit. Fillimisht kënga Diell ishte e përcaktuar nga festivali i Rtsh-së për të qenë përfaqësusese në Eurovision, por që më vonë kjo këngë u tërhoq nga vetë kompozitori i saj për t1% mos konkuruar. E si zgjidhje e menjëhershme u pa gjetja e kompozitorëve të rinj & Elhaida u drejtua për në Kosovë tek producentët e talentuar Zzap & Chriss. Kënga e re quhet I'm Alive dhe është përfunduar e gjitha madje është finalizuar edhe me videoklip. Teksti i...

 • 13-03-2015
  Këngëtarja shqiptare Elhaida Dani e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovisionin e këtij viti ka zbuluar për publikun disa nga detajet e këngës prezantuese si dhe videoklipit i cili është në pregaditje. Im Alive titullohet kënga e re e cila në fillimet e saj është e zhanrit baladë, ndërsa më pas do të pasohet nga rrymat rnb dhe madje do të ketë edhe rock. Kënga është punuar nga producentët e njohur nga Kosova Zzap & Chriss, në studion e tyre On Records. Xhirimet e videoklipit gjithashtu kanë përfunduar dhe Elhadia nëpërmj...

 • 11-03-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani ka deklaruar se këto ditë po ndihet shumë mirë dhe njëkohësisht tejet e emocionuar. Ajo ka emocione për shkak se ka filluar me xhirimet e videoklipit të këngës që do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Ndonëse në ditë me shi, Elhaida dhe ekipi xhirues nuk janë ndalur, por kanë punuar fortë drejtë arritjes së qëllimit final. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/40798 Siç kuptojmë, skenat e xhiruara do ti nënshtrohen procesit të montazhes dhe videoklipi do të je...

 • 24-02-2015
  Këngëtarja e mirënjohur shkodrane, Elhaida Dani, na bën më dije se sivjet do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Ja se çfarë kumton ajo për teksteshqip.com: Mendoj se është e drejtë t'ju komunikoj personalisht vendimin e marrë dhe që më është komunikuar së fundmi. Këtë vit do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurovizion me një këngë tjetër, nga ajo me të cilën u shpalla fituese e FiK, në dhjetor të vitit të kaluar. Kënga është punuar në bashkëpunim me Zzap&Chris. Ky lajm do bëhet publik dhe zyrtar së shpejti, por dëshiroja që të ish...

 • 24-02-2015
  Sot, Elhaida Dani komunikoi lajmin se nuk do ta përaqësojë Shqipërinë në Eurosong me këngën Diell, me të cilen fitoi në festivalin e fundvitit. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/38128 Arsyet tashmë janë të ditura. Kënga është tërhequr nga krijuesi i saj. Megjithatë, Elhaida nuk ka mbetur pa këngë. Me të shpejtë është gjetur këngë për të dhe Shqipërinë. Bëhet fjalë për një krijim të producentëve kosovar Zzap dhe Chris. Kënga titullohet I'm Alive dhe tingëllon shumë mirë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/40331 Tashmë, kjo këngë u është ofruar...
 • 14-02-2015
  Zbulon detaje të sukseseve të reja në Itali si dhe pjesëmarrjen në Eurosong I'u dash të largohet nga Shqipëria për t'u zbuluar si talente e vitit në një nga qendrat europiane të muzikës, pasi fitoi vendin e parë në Romë, u kthye në Tiranë e fitoi festivalin e fundvitit. Pas një kohe ajo do të përfaqësojë vendin në Eurosong që këtë vit do të mbahet në Vjenë të Austrisë. Në këtë rrëfim për Indeksonline, Elhaida tregon detaje mbi karrierën e saj që po e zhvillon në Itali, kontratë e re për një talent shou si juri si dhe një tjetër projekt për vitin e ardhshëm që do jetë kulmi i karrierës së saj. Ke qenë konkurrente në festival...
 • 26-01-2015
  Menjëherë kanë shpërthyer komentet se do të jetë goxha e vështirë të dalësh në finale pas pjesëmarrjes në gjysmëfinalen e parë. Që tani, sfida edhe për Elhaida Danin duket e vështirë. Sot në Vjenë është hedhur shorti mbi këngët dhe garën e tyre, ndërsa Shqipëria është vendosur në gjysmëfinalen e parë, bashkë me shtetet si Hungaria, Serbia, Gjeorgjia, Armenia e Belgjika. Menjëherë kanë shpërthyer komentet se do të jetë goxha e vështirë të dalësh në finale pas pjesëmarrjes në gjysmëfinalen e parë. Që tani, sfida edhe për Elhaida D...

 • 13-01-2015
  Elhaida Dani shumë shpejt do të na përfaqësojë në Eurivison, e gjersa po pregaditet për këtë gjë ajo nuk e lë anash as jetën private. Së fundmi ajo u përfol në media për një fejesë të mundshme të saj por që më pas ajo e hodhi poshtë. Por mesa duket kemi zbuluar një dashuri tjetër të këngëtares, dhe ajo është dashuria ndaj kafshëve e posaqërisht ndaj maces së saj, me të cilën ka publikuar një foto në facebook....
 • 05-01-2015
  Elhaida Dani është munduar që të demantojë fejesën me italianin Francesco Maria Longo, me profesion inzhinjer por nuk ka arritur ta argumentojë atë për faktin se Indeksonline gjatë trasmetimit të lajmit ditë më parë, vuri re që në profilin e këngëtares kishte një ndryshim statusi nga ''single'' në ''engaged - fejuar'' me personin e lartëpërmendur. Por si duket këngëtarja nuk ka dashur që ky lajm dhe jeta private e saj të përflitet në shtypin rozë, e për këtë qëllim ajo e ka mbyllur profilin e saj privat duke e mbajtur të hapur vetëm faqen zyrtare. Në profilin e të dashurit të saj tashmë nuk figuron asnjë lloj lidhje....
 • 04-01-2015
  Këngëtarja Elhaida Dani është përfolur në media për fejesën e saj por ajo ka mohuar këtë gjë. Elhaida ka thënë se nuk ka ndodhur një gjë e tillë por edhe në rast se do të ketë diçka konkrete, ajo nuk do të hezitoi ta ndajë me fansat atë, ndërsa tani për tani ajo është shprehur se statusi i saj është i pa ndryshuar. Ja se çfarë ka shkruar Elhaida në postimin e saj në Facebook: Fejesa dhe martesa jane hapa te rendesishem ne jeten e gjithsecilit, por nuk arrij te kuptoj perse media ka vendosur qe ajo qe ka bere nje hap te tille koh...

 • 02-01-2015
  Këngëtarja e njohur Elhaida Dani pasi triumfoi në festivalin e fundit të RTVSH-së duke fituar kështu të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurosong, ka publikuar edhe lidhjen e saj të dashurisë. I përzgjedhuri i Elhaidës quhet Francesco Maria Longo (34 vjec), është italian dhe me profesion inzhinjer. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/38827 Kjo është lidhja e saj e parë e bërë publike që kur ka bërë emër shumë të njohur në skenën shqiptare dhe atë italiane....

 • 29-12-2014
  Dje u mbajt nata finale e Festivalit të 53 të Këngës në TVSH, ku është përzgjedhur kënga fitues që do të përfaqësojë Shipërinë në Eurovision. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/38127 Është kënga ‘Diell’ nga këngëtarja Elhaida Dani që do të performojë në maj në shtetin nikoqir në festivalin e këngës Europiane që këtë vit është Austria. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/37394 Këtë vit ka qenë një konkurrencë mjaft e fortë duke marrë pjesë artistë mjaft të...

 • 22-12-2014
  Është përfolur më shumë se çdo herë këtë vit për Festivalin e fundvitit në Rtsh i cili do të mbahet në datat 26, 27 dhe 28 dhjetor. Një nga pjesmarrëset e këtij viti është edhe fituesja e The Voice of Italy, Elhaida Dani e cila pretendon fitoren për të shkuar në Eurovision 2015. Elhaida ka marrë pjesë edhe më parë në këtë festival, ndërsa me fitoret dhe çmimet e para ajo është mësuar tashmë, pasi në vitin 2012 ajo fitoi çmimin e parë edhe në festvalin Top Fest. Është aluduar vazhdimisht në media se fituesja e këtij viti mund ...


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017