Eli Fara

Kur Nata Korçen E Mbulon ➡ Η Νύχτα Σαν Πέσει Πάνω Απ` Την Κορυτσά

 Shqip ➡  Greqisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Kristina1504


Kur Nata Korçen E Mbulon

Kur nata Korçen e mbulon
dhe kafenete mbushen plot
atje qan zemra ime dhe vajton
dhe raki kerkon

Do te vij do te vij moj xhan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres time
ta shuaj moj me duhan

Do te vij do te vij moj shpirt
do te ulem dhe do te pij
zjarrin e zemres time
ta shuhaj moj me raki

Kjo kamarjerja jone sy zeze
na servir na buzeqesh
ajo rri bashke me ne
syrin na i shkel dhe raki na sjell

Do te vij do te vij moj xhan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres time
ta shuhaj moj me duhan

Do te vij do te vij moj shpirt
do ulem dhe do pij
zjarrin e zemres time
ta shuaj moj me raki


Η Νύχτα Σαν Πέσει Πάνω Απ` Την Κορυτσά

Η νύχτα σαν πέσει πάνω απ` την Κορυτσά
και γεμίσουν οι καφενέδες
τότε η καρδιά μου κλαίει και πονάει
και ψάχνει για ρακί

Θα `ρθω, θα ρθώ ψυχή μου
και θα κλαίω με μαύρο δάκρυ
τη φωτιά μεσ` την καρδιά μου
θα σβήσω με καπνό

Θα `ρθω, θα ρθώ ψυχή μου
θα κάτσω και θα πιω
τη φωτιά μεσ` την καρδιά μου
θα σβήσω με ρακί

Αυτή η σερβιτόρα μας η μαυρομάτα
μας σερβίρει και μας χαμογελά
εκείνη κάθεται με μας μαζί
μας κλείνει το μάτι και μας φέρνει ρακί

Θα `ρθω, θα ρθώ ψυχή μου
και θα κλαίω με μαύρο δάκρυ
τη φωτιά μεσ` την καρδιά μου
θα σβήσω με καπνό

Θα `ρθω, θα ρθώ ψυχή μου
θα κάτσω και θα πιω
τη φωτιά μεσ` την καρδιά μου
θα σβήσω με ρακί

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019