A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eli Fara - Kur Nata Korcen E Mbulon


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  29

31/12/2002

2002-12-31T00:00:00

Këngë e Albumit:

Kenge Te Zgjedhura Nga Jugu

Këngë e Albumit:

Nostalgjia E Serenates Korcare Vol.1

Këngë e Albumit:

Best Serenate

Këngë e Albumit:

Pertej


Kur nata KORCEN e mbulon
dhe kafenete mbushen plot
atje qan zemra ime dhe vajton
dhe raki kerkon

Do te vij do te vij moj xhan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres time
ta shuaj moj me duhan

Do te vij do te vij moj shpirt
do te ulem dhe do te pij
zjarrin e zemres time
ta shuhaj moj me raki

Kjo kamarjerja jone sy zeze
na servir na buzeqesh
ajo rri bashke me ne
syrin na i shkel dhe raki na sjell

Do te vij do te vij moj xhan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres time
ta shuhaj moj me duhan

Do te vij do te vij moj shpirt
do ulem dhe do pij
zjarrin e zemres time
ta shuaj moj me raki
teksteshqip.com © 2007 - 2018