Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Fara - Rruges I Trishuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  102Rruges i trishtuar, dikush po ecen,
nje i dashuruar dhe fare vetem,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Vajzen qe e donte, sa donte jeten
e braktisi sonte dhe e la vetem
endrra qe perkundi sa shpejt u shua,
erresires humbi..
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur, diku ne pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe pergjon atje
djalin qe kerkon

Kushedi ku fshihet, a perqafohet
apo do te kthehet dhe do pendohet
djali ne vetmi,
vajzen e kerkon...

nanananananana
Rruges i trishtuar, dikush po ecen,
nje i dashuruar dhe fare vetem,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur, diku ne pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe pergjon atje
djalin qe kerkon

nanananananana

Rruges i trishtuar, dikush po ecen,
nje i dashuruar dhe fare vetem,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

dhe pastaj ajo erdhi dhe e kerkoi
atje me yjet ajo e degjoi
sikur te ishte edhe njeher pran
dhe ti kerkonete djalin qe e donte
nnananannaannaanna


Ky tekst u dërgua nga  ardianaEli Fara
Publikimi: 17/07/2008


Eli Fara - Rruges I Trishuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruges I Trishuar".
3. Video është e këngës "Rruges I Trishuar", por nuk këndohet nga Eli Fara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Eli Fara:


Komente 0