Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Fara & Merita Halili - Kolazh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  8

Eli Fara...
Mora rrugen per Janine
Isha vetem
Bashke me arabaxhine
Apo naten

Naten na e zune pusine
Isha vete
Copa copa ma bene melçine
Edhe zemren

Merita Halili...
O se jalla u shemsh o lal
Me gjithe kasolle
O se na shkoi vera
Me lalen o s'pajtohem

Eli Fara...
Ike dhe me le shtepine
Qaj Maro qaj moj bije

Epo qaj Maro qaj moj bije

More rrugen per Misire
Qaj maro qaj moj bije

Epo qaj Maro qaj moj bije

Si do te shkojme te dy jetime
Qaj maro qaj moj bije

Epo qaj Maro qaj moj bije

Si guri ne rrokullime
Qaj maro qaj moj bije

Epo qaj Maro qaj moj bije

...

Merita & Eli...
Bukuri moj bukuri
I prishe mendjen djemve te di x2

Jalla jalla porsi pata
Bukuri me floke te gjata x2

Bukuria buzegaz
I mbush çunat me maraz x2

Jalla jalla porsi rita
Bukurise i rafte pika x2

...

O jarnanana oj e vogel o x2

Qyqja ka ly duret goca me kene o x2

Jarnanina sa fort te du
Hec o more çuno hajde te rrish me mu

O jarnanana o te keqen e x2

Iku goca lale me la vetem e x2

Jarnanina sa fort te du
Hec o more çuno hajde te rrish me mu

Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiFeaturing: Merita Halili
Publikimi: 01/12/2002


Më Shumë Këngë Nga Eli Fara:


Komente 0


Eli Fara & Merita Halili - Kolazh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh".
3. Video është e këngës "Kolazh", por nuk këndohet nga Eli Fara & Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.