Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Fara - Jam Jabanxhi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

As ma fal moj dashurinë
Prej së vogli të kam dash
2x
Sa m’qënke ligur sa m’qënke tretur
Me kto dy sy o moj kur të pash

Ref 2x
Jam jabanxhi e jam vetëmë
I mjeri si ta çoj jetënë
Jam jabanxhi e jam pa njeri
S’u çoka jeta pa dashuri

Një ditë kalova pran’ portës sate
Rrije n’dritare tuj qenis
2x
I hodhe syt’ e më shikove
Zemrën time seç ma more

Ref 2x

Do mar trastën mbi kurriz
Port’ më port’ do trokallis
2x
Porsi lypsar moj do të bëhem
Vajzën s’e lë pa e shti në dor’

Ref 2xNuk kemi video për këtë këngë.


Eli Fara
Publikimi: 01/12/2002
Orkestrimi: Edmond Zhulali


Eli Fara - Jam Jabanxhi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Jabanxhi".
3. Video është e këngës "Jam Jabanxhi", por nuk këndohet nga Eli Fara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eli Fara:


Komente 1