Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Fara & Kastriot Tusha - Nga Dashuria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  136Eli Fara
Rri dhe pak mos ik.
Te te them nje fjale.
Zemra me ka ngrire.
Qe kure s'te kam pare.

E mbylle deren, me le vetem.
Ndoshta ti s'me doje teper, por te fal
Duke te pritur humba veten.
Sonte me trazove jeten, si me pare

Kastriot Tusha
Asnjehere s'ia fala vetes.
Asnjehere jo nuk guxova.
Asnjehere ate qe ndieja te ta them.

Ref(te dy)
Nese ka mbetur zemra ime brenda teje
si dikure nga dashurija.
Une do te pres te te takoj
dhe nje here ne kete jet, nga rastesia.

E nese fryma po me ndahet,
me beso se une gjithe jeten te kam dashur.
Je marrezia e buzes sime.
Je trishtimi me i bukur qe kam pasur.

Dua te te them.
Por eshte teper vone.
Falja eshte e shenjte
dhe pse me lendon.

Eli Fara
E mbylle deren, me le vetem.
Ndoshta ti s'me doje teper, por te fal.
Duke te pritur humba veten.
Sonte ma trazove jeten, si me pare


Kastriot Tusha
Asnjehere s'ia fala vetes.
Asnjehere jo nuk guxova.
Anjehere ate qe ndieja te ta them.

Ref 2.x


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli   leli2013Kastriot Tusha & Eli Fara
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/09/2016
Muzika: Eli Fara & Kastriot Tusha
Teksti: Rozana Radi
Orkestrimi: Alandy
Video Produksioni: MAX Production


Eli Fara & Kastriot Tusha - Nga Dashuria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nga Dashuria".
3. Video është e këngës "Nga Dashuria", por nuk këndohet nga Eli Fara & Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eli Fara:


Komente 0