Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 15-02-2016
  Këngëtarja Eli Fara është njëra ndër këngëtaret më të vjetra të skenës sonë. Ndoshta nuk e dini por ajo numëron 55 vite dhe dhe afro 35 vite në karrierë. Edhe pse mjaft e vejtër në moshë linjat e saj trupore janë për lakmi. Ajo së fundmi ka realizuar një set të ri fotografik në të cilin është shfaqur përveçse e bukur, edhe mjaft provokuese & seksi....

 • 11-01-2016
  Këngëtarja Eli Fara ka dhënë së fundmi një intervistë për revistën Kosovarja ku ka rrëfyer disa nga eskperiencat e saj gjatë vitit 2016 si dhe projektet e reja për 2016-tën. E sigurisht që në një intervistë mjaft të gjatë nuk mund të mungojnë as pyetjet provokative ato për jetën private. Ajo është pyetur për martesën dhe se a do të martohej prapë, por ja si është përgjigjur ajo: Mund edhe të martohesha dhe të më binte prapë diçka shumë zhgënjyese si në martesën e parë dhe pastaj t’i bija kokës me grushte e t’i thosha vetes...

 • 16-10-2015
  E bukur dhe simpatike, është kjo këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Eli Fara. Në llogarinë e saj në Instagram, ajo ka postuar disa foto seksi, shkruan Indeksonline. Ajo cfarë vërehet dukshëm tek kjo këngëtare, është se duket sikur vitet kanë ndaluar për të, duke bërë në këtë mënyrë qe ajo gjithnjë të duket e bukur dhe e ëmbël. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/46442 https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/46441...

 • 16-09-2015
  Këto kohë të gjithë e komentojnë pamjen e të bijës së Eli Farës, duke e quajtur atë seks bombë. Është e vërtet që e bija e këngëtares së njohur shqiptare duket shumë bukur. Por, edhe vetë Eli Fara është në top formë dhe me të bijën janë si shoqe, shkruan ‘’Kosovarja’’. ‘’Unë jam martuar shumë e re dhe jam bërë nënë kur isha vetë fëmijë. Më pas kur vajza ishte vetëm pak muajshe, kam bërë anulimin e martesës. Ishte një martesë e dështuar. Mendoj se ka qenë një zgjidhje e mirë për të dyja ne’’, thotë këngëtarja e famshme, e cila m...

 • 03-06-2015
  Ajo është një nga këngëtaret më të dashura për publikun. Afeksioni për të nuk ka nisur tani, por që moti. Eli Fara pos që njihet e pëlqehet për zërin dhe këngët e saj, ajo komentohet edhe për bukurinë që nuk i zbehet, pavarësisht moshës që ka. Eli, këto ditë i është kthyer dashurisë së vjetër, Korçës së bukur. Thotë se sa herë që kthehet në Korçë, merr nurë....

 • 16-04-2015
  Këngëtarja Eli Fara edhe pse e divorcuar shumë vite më parë ajo asnjëherë nuk ka prononcuar para publikut nëse ka ndonjë person i cili mund të quhet dashuria e saj e vërtetë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/41899 Siç duket Eli është e përkushtuar vetëm ndaj vajzës së saj Marinës me të cilën poston foto mjaft shpesh nëpër rrjetet e saj sociale. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/28432...

 • 16-03-2015
  Ngjajnë si dy shoqe, edhe pse në fakt janë nënë e bijë. Ato janë Eli Fara dhe e bija e vetme e këngëtares, Marina. Kjo e fundit edhe pse nuk ka të bëjë aspak me fushën e artit kujdeset maksimalisht për pamjen, duke ndjekur kështu gjurmët e së ëmës. Duket si një “rivalitet” mes tyre, madje shpesh nuk i dallon dot se cila prej tyre është në foto. Por kur sheh me vëmendje fotografitë, jo vetëm kur ato janë bashkë, por edhe të ndara, e bija e këngëtares nuk e fsheh që ndjek modelin e së ëmës, e kjo e fundit të “vjedh” pak nga freski...

 • 17-01-2015
  Janë të rralla ato raste kur yjet e show-bizit nuk marrin kritika të forta nga ndjekës në rrjetet sociale, e një ndër to është këngëtarja Eli Fara. Përpos komplimenteve të shumta, atë e lavdërojnë për freskinë që rrezaton. Ajo ka postuar një foto në Instagram teksa ndodhet në makinë. Bashkangjitur fotos ajo ka shkruar thjesht Kur mendoj për mirë, gjë që ka shkaktuar reagime pozitive. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/39596 https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/39595...

 • 22-11-2014
  Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Eli Fara ka postuar një foto në Instagram të cilën e ka bërë me vajzën e saj. E në pikëpamje të parë mund të thuhet se janë 2 motra, pavarësisht se kanë shumë vjet diferencë bashk. Eli Fara në fakt është për tu pasur zili për linjat e saj perfekte të cilat ajo i gëzon edhe në këtë moshë....

 • 30-10-2014
  Eli Fara këtë mëngjes duket se është zgjuar copë-copë. Këngëtarja e pëlqyer, që ndër tjerash njihet për pamjen dhe ruajtjen e freskisë, ka postuar në Instagram një foto ku duket e ngrysur. Kjo nuk është pamja e zakonshme e saj, pasi Elin rëndom e shohim të qeshur dhe pozitive, raporton Indeksonline. Ajo kësaj foto ja ka bashkangjitur edhe një mbishkrim, ku thotë se po i thërret mendjes: Me pelqen vetj...kur jam duke i thirru mendjes. Do zoti me vjen A thua çka ka bërë Eli që po ndihet e zhgënjyer me veten?...

 • 14-08-2014
  Nuk i pëlqen të pushojë; për këngëtaren e serenatave, Eli Fara, kjo është një stinë e mbushur me punë dhe aktivitete. Në një rrëfim për Summer Pages, ajo zbulon planet për këngën e fundit, ku premton se do të rikthehet ndryshe për publikun. Eli flet dhe për karrierën e saj në SHBA, duke u shprehur se artistët shqiptarë paguhen më mirë në vendin tonë. Nuk harron pa përmendur dhe Marinën, bekimin më të madh në jetë. Marina fatmirësisht nuk ka shumë lidhje me muzikën, shprehet këngëtarja simpatike. Më tej pranon se nuk ka bërë kurrë operacion plastik dhe se kurrë nuk do të bënte një të tillë. Për publikun zbulon dhe ritualin e ...
 • 25-05-2014
  Është hera e parë që këngëtarja e njohur, Eli Fara, organizon një darkë me miqtë për të festuar ditëlindjen e saj. Si një nga anëtarët e jurisë së festivalit “Kënga ime” në “Tv Klan”, Eli ka festuar në të njëjtën ditë me muzikantin e njohur Aleksandër Lalo, të cilët i ka bashkuar ky projekt i madh televiziv. Në festën me organizatorët më të ngushtë të festivalit, Lalo ka festuar 66- vjetorin, ndërsa Eli 47-vjetorin. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/28433 “Është hera e parë që unë festoj ditël...

 • 13-02-2014
  Këngëtarja e njohur shqiptare Eli Fara dhe tenori Kastriot Tusha kanë sjellë këngën “Nga Dashuria” për të gjithë fansat. Ky projekt është publikuar një ditë para festës së Shën Valentinit për të gjithë adhuruesit. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/25675 Muzika është punuar nga Eli dhe Kastrioti, ndërkohë që teksti është shkruar nga këngëtarja Rozana Radi dhe video është punuar nga “Max Production”. Eli vjen mjaft e kuruar në këtë video. E veshur me një fustan të kuq mjaft elegant bie ...

 • 07-09-2013
  U shfaq me kostum meshkujsh në klipin e ri “Hallakatem”, në një bashkëpunim të dytë me grupin “Mangavatu”. I kanë ndodhur kontrastet në jetë dhe ndaj preferon që t’i praktikojë në artin e saj, duke u prezantuar sa sensuale me rikthimin e kaçurrelave të rinisë pas 15 vitesh, aq dhe e fortë nën një kostum burrash. Eli Fara flet se si ndihet në këtë ritëm intensiv të kohës, praktikimin e jogës për të mbajtur trupin të tonifikuar dhe planet e saj në muzikë. Në klipin e fundit “Hallakatem” shfaqesh ndryshe, duke filluar nga ngjyra e flokëve apo kaçurrelat e tua të rinisë pas 15 vitesh. Ka lidhje me jetën tënde aktuale kjo shfaqje më fe...
 • 04-08-2013
  Eli Fara, këngëtarja korçare e njohur vijon bashkëpunimin e radhës me Grupin Mangavatu duke sjellë një hit të ri tepër melodioz të shoqëruar me një klip me motive mesdhetare e ballkanike. “Hallakatem” quhet kënga më muzikë të kompozitorit Adi Hila ku Eli Fara vjen brilante dhe me një imazh që të lë pa fjalë. Duket se koha ka ngecur në vend për Elin sa i përket bukurisë së saj që duket se nuk do të plaket kurrë. Zërit të saj i shton ngjyrat grupi Mangavatu ndërsa klipi zhvendoset në disa vende njëherësh. Imazhet vijnë sa në një f...

 • 24-11-2012
  Ky është absolutisht rasti i parë në të gjithë historinë e showbizit… Deri më tani, jemi njohur me histori kur prindër të ndryshëm u kanë vendosur fëmijëve të porsalindur emrat e personazheve të tyre të preferuar nga jeta publike, por asnjëherë deri më sot nuk ishim hasur me një rast të tillë. Shtatë fëmijë në Shqipëri, të lindur të gjithë pas viteve '90, mbajnë për emër, bashkimin e emrit dhe mbiemrit të këngëtares së dashur shqiptare, Eli Fara. Mbretëresha e serenatave, e kthyer me vitet në një ikonë, është idhull për shumë njer...

 • 15-10-2012
  E mbani mend Qeraxhiun? Po po, atë të Grebenesë? E kush nuk e ka dëgjuar të paktën njëherë atë këngë të Eli Farës. Sot, në këtë fundjavë me Shekullin do të flasim për këngëtaren që me zërin e saj ka bërë për vetë të rinjtë e para viteve 90' por edhe të sotmit. Pëlqimi që ka publiku për të nuk ka moshë, ashtu siç edhe vetë Eli Fara. Duket sikur vitet nuk kanë kaluar. Pjesëmarrja e saj në festivalin Kënga Magjike do të linte më gojë hapur adhuruesit e muzikës së saj. Eli nuk është frekuentuese e festivaleve, por në një bisedë m...

 • 29-09-2012
  Ka qene padyshim nje surprize per kedo, kur te dielen qe lame pas pane ne E diela Shqiptare kengetaren Eli Fara si konkurrente ne Festivalin Kenga Magjike. Kjo pasi Eli Fara i hyn per here te pare nje gare te muzikes se lehte dhe pikerisht nje festivali tashme te lakmuar nga gjithe kengetaret e njohur shqiptare, por edhe ata te rinj, kjo pasi eshte vertetuar se cdo kenge qe hyn ne kete kompeticion eshte e perzgjedhur mire nga organizatoret dhe kthehet ne nje garanci suksesi. Por ajo qe ka bere edhe me shume zhurme eshte muzika qe ...

 • 22-09-2012
  Këngëtarja e dashur e serenatave, Eli Fara, pritet të prezantojë këtë të diel në spektaklin E Diela Shqiptare, këngën konkurruese në Kënga Magjike, duke shënuar kështu të parën pjesëmarrje në këtë festival. Kënga do të jetë një baladë shumë e ndjerë dhe interpretimi i Elit pritet që të jetë si çdo herë tjetër mbresëlënës. Sakaq, Bluetooth ka zbuluar edhe emrat e konkurrentëve të tjerë që do të prezantojnë këngët e tyre këtë javë. Ata janë: Adelina Emini, Zaimina Vasjari, Stine ft Gb Mc & Rudi Cat, Drilon Shala dhe Grifshat....

 • 15-09-2012
  Këngëtarja e ëmbël korçare Eli Fara është një nga emrat më të dashur të muzikës popullore shqiptare, e sidomos të qytetit të Korcës. Zëri melodioz i serenatave korçare sjell për suplementin THASH&THEM, të rejat më të fundit për publikimin e albumit të saj më të ri, jetës në Amerikë dhe rrëfen sekretin e bukurisë së saj të përjeshtme. Eli gjithashtu flet për marrëdhënien me vajzën e saj Marinën, si dhe planet e saj të ardhshme. E qeshur dhe plot sharm këngëtarja bukuroshe do të sjellë së shpejti edhe klipe të reja Kemi mësuar se jen...

 • 12-08-2012
  Ka qenë single që kur u nda me bashkëshortin e saj, të parin mashkull që kish njohur e që u bë babai i vajzës. Por nuk do të thotë se do jetë gjithmonë kështu. Në fillim ishte një aventurë, por më pas Eli Fara e ka ndjerë se rritja e vajzës pa hijen e një mashkulli nuk ishte dhe aq e lehtë. Tani Marina është rritur, Eli ia ka dalë të jetë një mama single model, por asnjëherë nuk është vonë për të menduar për një burrë në krah. Aq më tepër një grua e hijshme dhe e këndshme si ajo… Me kë jeton? Dihet që jetoj me vajzën time ...

 • 07-07-2012
  Mbi supe mban vite dhe kujtime. Prej kohësh i duhet të rendë pas koncerteve e prej tyre në shtëpi, ku e bija e pret me mall e dashuri. Ajo është gëzimi i jetës së saj, një jetë e ndarë në copëza. Marina, me sa kuptohet, është qetësia në familje dhe vetë familja. Kanë ndërtuar së bashku një marrëdhënie të veçantë sepse kanë qenë vetëm ato. Edhe pse duke vrapuar për t'i bërë të gjitha, Eli Fara si pakkush ia ka dalë mbanë të bëjë mirë të dy rolet. Është një nënë e mirë dhe një këngëtare e kërkuar. Sekretet e jetës së artistes së mirënjohur, duke fi lluar nga fëmijëria, tek shkolla e muzikës, në konkursin e së cilës shkoi me rr...
 • 02-06-2012
  Këngëtarja shqiptare Eli Fara ka ndezur atmosferën në Shkup me rastin e shënimit të Ditës kombëtare të komunitetit vlleh në Maqedoni, 23 majin. Në një ceremoni të organizuar në një nga hotelet e Shkupit, Eli Fara ka qenë mysafirja speciale e kësaj mbrëmje, e cila paraprakisht ishte reklamuar duke u konsideruar si këngëtarja vllehe, informon agjencia INA. Televizioni i Maqedonisë, programi në gjuhën vllehe ka ngritur lartë yllin e estradës shqiptare, duke e konsideruar si një vllehe me përkatësi kombëtare dhe jo shqiptare. E...

 • 26-03-2012
  Eli Fara është padyshim njëra nga këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar. Është nga ato këngëtare, që edhe pas 25 vitesh në skenë është po aq e freskët dhe po aq energjike sa në fillimet e saj. Vetëm së fundmi ajo ka lançuar klipin e saj të ri, një baladë dashurie Vetëm sonte. Por Eli nuk është vetëm artistja që na ndryshon atmosferën me muzikën dhe zërin e saj. Muzika, çfarë kujton nga fillimet e saj Eli Fara, marrëdhënia me vajzën, por edhe ajo me vetveten si femër dhe si nënë. Të gjitha këto Eli i rrëfen në këtë intervistë...

 • 25-03-2012
  Këngëtarja bukuroshe, Eli Fara, është shfaqur në Vizion Plus në emisionin e paradites Dita ime, e freskët si gjithmonë. Në një temë interaktive me miqtë e ftuar në këtë emision të përditshëm në Dita ime, ku diskutohej sa na pëlqen të ndryshojmë pamjen e jashtme ajo ka deklaruar se nëse bëhej fjalë për partnerin e saj, nuk do i pëlqente që të ndërronte look. Mua nuk më pëlqen që partneri im të ndërronte pamjen, më pëlqen të rri klasik, ka thënë ajo. Ndërkohë, të gjithë e dimë se imazhi i saj i pandryshuar ndër vite, jep vet përgjigjen e diskutimit në studion e Dita ime....
 • 03-03-2012
  E kush nuk do ta dëshironte një mbrëmje të çmendur që të ngre adrenalinën?! Për një të tillë flet kënga më e re e Eli Farës. Balada Vetëm sonte e ka risjellë këngëtaren më sensuale se kurrë, ndërsa publiku ka pasur shumë ç'të shijojë veç muzikës kësaj radhe, sepse në përshtatje me fabulën e këngës, korçarja e bukur ka luajtur me veshjet, bizhuteritë, veprimet joshëse etj. Mund të them se Vetëm sonte e kanë pëlqyer absolutisht që të gjithë, janë të kënaqur e të surprizuar që kam bërë diçka ndryshe. Sigurisht që veshja do të isht...

 • 11-02-2012
  Edhe pse ajo i këndon shpesh dashurisë, kjo është hera e parë që këngëtarja e njohur Eli Fara realizon një klip për Ditën e të dashuruarve, Shën Valentinin. Ka përgatitur një surprizë të tillë për adhuruesit e muzikës së saj, klipin e ri që i dedikohet ndjenjës së thellë të dashurisë. Kënga titullohet Vetëm sonte, me ritme bluz e jazz dhe ka një stil krejt ndryshe nga këngët që ka realizuar deri tani. Fabula e këngës përshkruan bukur të gjitha mendimet dhe emocionet e një femre, e cila ndonjëherë në jetë ka dëshirë që të bëjë një...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017