Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Malaj - E Mjera Dashuri (Jeta Prapë Vazhdoi) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Jeta prapë vazhdoi,
kujtimet më vijnë pas
kjo dashuria jonë mbaroi
Me ty më nuk flas.

Oh, shihemi shumë rallë,
shkëmbejmë nga një shikim.
Se ti kam bo hallall
ishe shpirti im.

Se jeta prapë vazhdoi,
kujtimet më vijnë pas
kjo dashuria jonë mbaroi,
o me te, un nuk flas.

Se shihemi shumë rallë
shkëmbejmë nga një shikim,
se ti kam bo hallall,
ke qënë shpirti im.

Aty në shtratin tonë të vjetër
unë do ta ndaj me dikë tjetër.
Por imazhi jot tek mua
shpesh më shfaqet dhe pse s'dua.

Në kët' shtrat më puthje mua,
Dëshmitar shtrati do mbes'
O më ka thënë shumë herë të dua,
dashuria kurrë nuk vdes.

Çdo gjë sikur lind,
edhe do të vdes
oh e mirë dashuria, shokë
në zemër do t'mbes

Se po ta djeg në flakë, Shpëtim,
shtratin ta boj hi,
se ndoshta s'i ka hak
e mjera dashuri.

Aty në shtratin tonë të vjetër
unë do ta ndaj me dikë tjetër.
Por imazhi jot tek mua
shpesh më shfaqet dhe pse s'dua.

Në kët' shtrat më puthje mua,
Dëshmitar shtrati do mbes'
O më ka thënë shumë herë të dua,
dashuria kurrë nuk vdes.


Ky tekst u dërgua nga daninaEli Malaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/09/2013
Muzika: Alban Arifi
Orkestrimi: Alban Arifi


Eli Malaj - E Mjera Dashuri (Jeta Prapë Vazhdoi)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Mjera Dashuri (Jeta Prapë Vazhdoi)".
3. Video është e këngës "E Mjera Dashuri (Jeta Prapë Vazhdoi)", por nuk këndohet nga Eli Malaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eli Malaj:


Komente 0