Eli Qorri
Eli Qorri
Eli Qorri
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Eli Qorri është këngëtare. Ajo është nga Drenasi dhe po mahnit të gjithë me zërin e saj. Eli ka shumë ambicje të mëdha për të ardhmen. Ajo ka marrë pjesë në disa festivale dhe rrëmbeu çmimin e tretë në festivalin ‘Kosova Fest’. Elit i pëlqejnë zhanri ‘rnb’, por edhe ‘rep’. Në rrjetin e saj social ‘Instagram’, Eli ka postuar disa këngë të reperit Eminem dhe Busta Rhymes dhe ajo i këndon me të njëjtën shpejtësi si ta.

Në Korrik 2015, Eli merr pjesë në Kosova Fest 2015 me këngën "Ti Je Ai".

Në Prill 2016, Eli Qorri merr pjesë në Celësi Muzikor 10 me këngën "Po T'pres".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0