Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elia - Endrra Jonë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  68

Muzika:

Irkenc Hyka

Muzika:

Fatjon Qelibari

Teksti:

Petro Xhori

Orkestrimi:

Irkenc Hyka

Orkestrimi:

Dj Sick Beatz

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2013Endrra jone
Ndihem bosh, kam ftohte
Me thua pse nuk je
Vjen ngadale ne endrren tone
Sot ti mos me zgjo, ti jo
Mos u kthe ne makth dhe lot, jo.

Do te shkruaj per ty nje leter pa fjale
Me lotet e mi do e plotesoj
Do te shkruajne per ne
Jetonin nje perralle
Ndjenjen more, mallkimin marr.

Te kerkoj ne erresire dhe pse nuk te shoh
I mbyll syte dhe enderroj
Sot ti mos me zgjo, ti jo
Mos u kthe ne makth dhe lot, jo.

Do te shkruaj per ty nje leter pa fjale
Me lotet e mi do e plotesoj
Do te shkruajne per ne
Jetonin nje perralle
Ndjenjen more, mallkimin marr.


Ky tekst u dërgua nga  Annonim


teksteshqip.com © 2007 - 2017