Elida Kryeziu
Elida Kryeziu
Elida Kryeziu
  • Vendlindja:
  • Gjakove Kosovë
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Tetor 1981
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Elida Kryeziu është këngëtare e njohur. Elida Kryeziu kreu shkollën fillore në Prishtinë dhe të mesmen në shkollën Prenk Jakova. Vazhdoi studimet në Prishtinë në Akademinë e Arteve dega-Pedagogji. Pas përfundimit të studimeve në vitin 2002 vazhdoi studimet pë kanto në Tiranë. Në vitin 2006 ajo rikthehet në Prishtinë për të vazhduar masterin në drejtimin Kanto poashtu fiton edhe masterin në Tiranë. Elida njihet si këngëtare e festivaleve dhe këngëve baladë.

Ende nuk mund të flasë shumë rreth projekteve muzikore për shkak se jemi në fazën e përgatitjes dhe sapo të jetë çdo gjë gati do të flasë më gjerësisht. Uroj që këngët e mia të vazhdojnë të pëlqehen në publik”, ka thënë ajo.

Në Qershor 2002, Elida Kryeziu merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Një Kujtim", kompozuar e orkestruar nga Alfred Kaçinari.

Në Nëntor 2002, Elida Kryeziu merr pjesë në Kënga Magjike 2002 me këngën "Të Dashuroj", kompozuar e orkestruar nga Alfred Kaçinari.

Në Qershor 2003, Elida Kryeziu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "S'jam Debore", kompozuar e orkestruar nga Alfred Kaçinari.

Në Maj 2004, Elida Kryeziu merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Pres Mrekulli".

Në Dhjetor 2010, Elida Kryeziu merr pjesë në Nota Fest 2010 me këngën "Fikni Dritat", në bashkëpunim me Toni.

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikon videoklipin "Vendi Im".

Në Shtator 2015, Elida Kryeziu merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Ku Je Ti".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Elida Kryeziu »

Komente 0