Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elida Shehu - Bishtalecat Pale Pale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

23/04/2011

2011-04-23T16:46:24+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bishtalecat Pale Pale" kënduar nga Elida Shehu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Elida Shehu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Frederik Ndoci - Bishtalecat Pale Pale

Bishtalecat pale pale
mi ke leshue
c'mi ke leshu perballe
aman o perballe
aman o perballe
aman o perballe
aman eehej
aman o perballe
hajde moj Gjyle se t'kam sevda
hajde moj Gjyle se t'kam sevda

E kuqe porsi sheboje
kur me flet
kur me flet me goje
aman o me goje
aman o me goje
aman o me goje
aman eehej.
hajde moj Gjyle se t'kam sheboje
hajde moj Gjyle se t'kam sheboje

Sy, qerpik e gushe e faqe
gjithe per bukuri
Sy, qerpik e gushe e faqe
gjithe per bukuri
o aman aman ihaha
gjithe per bukuri
gjithe per bukuri
aman aman

Lule Merkuraj - Bishtalecat Pale Pale

bishtalecat pale pale
q'mi ke lshue

qmi ke lshu perball
aman o perball
aman o perball
aman o perball
amanee
aman o perball
hajde moj gjule kam sevdan

e bukur por sii flori
kur me flet eee

kur me flet me goj
aman o me goj
aman o me goj
aman o me goj
aman ee
aman o me goj

hajde moj gjule bojsheboj
hajde moj gjule bojsheboj

gjyla mi ka sy e vetlla
o per bukurii
gjyla mi ka sy e vetlla
o per bukurii

aman aman i ka o per bukuri
aman aman i ka o per bukuri

aman aman ...

Ibrahim Tukiqi - Bishtalecat Pale Pale

Bishtalecat pale pale,
mi ke l'shuuuuar,

mi ke l'shu perball,
aman o perball,
ahman o perball,
ahman o perball,
amaneeeeeee
ahman o perball,
hajde moj Gjyl se kam sevdah,
hajde moj Gjyl se kam sevdah.

E kuqe porsi sheboje,
kur me preeeeet,
kur me flet me goje,
aman o me goje,
ahman o me goje,
ahman o me goje,
amaneeeeeee
aman o me goje,
hajde moj Gjyle moj sheboje,
hajde moj Gjyle moj sheboje.

Llomb't e bardhe si xhevahir,
ç'na i kardiiiise
ç'na i kerdise flake
aman flake e drite
ahman flake e drite
ahman flake e drite
amaneeeeeee
aman flake e drite,
hajde moj Gjyle moj hyjri,
hajde moj Gjyle moj hyjri.

Ato sy porsi yllini,
vetllat si gajtan,
ato sy porsi yllini,
vetllat si gajtan,
o hopala pa hi haha,
vetllat si gajtan,
hopala pa hi haha,
vetllat si gajtan,
aman aman
aman aman...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Elida Shehu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet