Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Tirana 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Elina Duni është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo jazz. Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fillon studimin e violinës. Gjatë viteve 1986-1991 ajo këndon në Radio Televizion ashtu si dhe në Festivalet e Fëmijëve ndërsa në vitin 1991, shpërngulet në Gjenevë të Zvicrës, bashkë me mamanë e saj; ajo nisi studimet për pianon klasike në Konservatorin e Gjenevës dhe vazhdon studimet e muzikës në shko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

SoundCloud

Komente

3 🔥

Aksham (2019)

☆☆☆☆☆

Partir (2018)

★★★★★

Dallendyshe (2015)

★★★★★

Muza E Zeze (2014)

★★★★

Matane Malit (2012)

★★★★

I Kaltër (2010)

★★★★★

Lume Lume (2010)

★★★★★

Baresha (2008)

★★★★★

Lakuriq (2004)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Elina Duni, Elina Duni Quartet

Komente 3