Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni - Vajze E Valeve  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Matane Malit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00

Vajzë e valëve
zemra më s’ja mban.
E mbi një gur anës së detit
qan e zeza, qan e mjera, qan e zeza qan.

Pret atë që pret
dhe një dhembje ndjen.
Gjithë bota venë e vijnë
por ai nuk vjen, e mjera, por ai nuk vjen.

Ju të bukur zogj
tek ju kam një shpresë.
Ju që shkoni det e male
dua t’ju pyes, e mjera, dua t’ju pyes.

Mos e patë ju
rron apo nuk rron?
Ndonjë lajm a ndonjë letër
vallë a më kujton, e mjera, vallë a më kujton?


Më Shumë Këngë Nga Elina Duni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet