Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Elina Duni - Keshtjella  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/06/2014

2014-06-29T15:13:11+00:00

Këngë e albumit:

"Muza E Zeze"
Në qiellin tim
aty pas reve
fshihet një kështjellë
pambuk dashurie.

Aty nuk ka heshta, hendeqe dhe pirgje
por veç dritare ku rrezullon buzeqeshja jote
pafund.

Dhe rrotull saj, përmes kaltërsive
fluturojnë mijëra ëndërrime
ushtarë dashurie.

Ata e ruajnë kështjellën
nga hajdutët dhe piratët
nga sunduesit, rrëmbyesit
dhe Don Juanët e flakët.

Në kështjellën time
ti je princ e princeshë
mbret e mbretëreshë.


Më Shumë Këngë Nga Elina Duni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet