Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elinara Shehu - Hope  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Teksti:

Zhaku

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

01/10/2013

2013-10-01T14:00:17+00:00Perplasen mbi toke hijet qe po me mbyt
Nate me mban peng, terri mi veshi syte
Degjohet nje zhurme, dikush mezi po qan
Me vjen si jehone
Vuajtje me vete mbaj.

Jo nuk jam e fiksuaaaaaaaaaaar

Jo nuk jam e fiksuar

Rrugedalje kerkon, te duhet ty sa me pare
Kam lindur ne lot, nuk vdes jo duke qare
Jam nisur diku, nuk di ku te ndaloj
Me duhet nje ndihme
Diku te besoj

Jo nuk jam e fiksuaaaaaaaaaaar

(2x) Uragan kam ne shpirt
Naten do e mbaj ne toke nje yll, nje drite
Le te ndizen
Do jem larg dhe pse vetem
Uragan kam ne shpirt
Naten do kendoj nje hene, nje zjarr, nje drite

Perplasen mbi toke hijet qe po me mbyt
Nate me mban peng, terri mi veshi syte
Degjohet nje zhurme, dikush mezi po qan
Me vjen si jehone
Vuajtje me vete mbaj.

Jo nuk jam e fiksuaaaaaaaaaaar

(2x) Uragan kam ne shpirt
Naten do e mbaj ne toke nje yll, nje drite
Le te ndizen
Do jem larg dhe pse vetem
Uragan kam ne shpirt
Naten do kendoj nje hene, nje zjarr, nje drite


Ky tekst u dërgua nga  stelazalea
Më Shumë Këngë Nga Elinara Shehu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet