A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Elinel - Bullet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  185

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/10/2012

2012-10-27T20:43:39

Video Produksioni:

Pinkmoon Creative


I don't have to tell you that i'm Real
that I come From Sunny Hill
everybody know the deal
disrespect me feel the steel
near me fear is what they feel
can't destroy nothing I build
when I go i Go FoR Kill
u can tell easy i'm ill
believe me your blood gon' spill
make a few steps back and chill
go relax or take a pill

ma mirë mos u bo debill
se ta qinë familën n'pidh
n'mahallë tem pihet ni killë
s'je i ngjofshem mos u sill
lulet n'livadh rriten n'dillë

ka plot knena qe bajnë hekra
ose majnë bajoneta
qe s'jom ka du mi cek-a
se tani bohet lleda
pshtjellin ni mal me heda
t'sjellin t'lojn n'trup me vreda
i kqyrin punt' e veta
knena shpejt mun t'shkon shneta
t'grijn me thika zhileta
nana me ftyra t'zbehta
k'tu nuk dhem e verteta
k'tu rrin tytat e nxeta
ka plot analfabeta
qe nuk ju dhimet jeta - n'gjendje me dekë
veq mi qit nëpër faqe t'fundit gazeta

BUlleT Bullet t'qeron turit turit
nese s'kqyr ka po shkon besom i mshon murit murit
fjalt e burrit burrit jon t'gurit t'gurit
s'ndrrohen kurren e kurrit shtinja mir trurit trurit

N'mahallën tem t'dashur ka plot njerz qe jon t'ashpër
me bo m'ju afru afër vren qe s'kan ndërgjegje t'pastër
për shancën mu bo t'pasur jon n'gjendje me t'gri me llastër
jo qe jon shum t'varfër për secillin parja e dashur

harro dhembshuninë kqyr mirë kamtë ka pot shtin
për t'padishëm qe vin me shti kryt e shtin kryt n'gijotin
nije melodin plot te shpia me lot vinë
për ata që s'dinë le ta dinë ktu njeri ta nxjerrë shumë let alltinë

BUlleT Bullet t'qëron turit turit
nëse s'kqyr ka po shkon besom i mshon murit murit
fjaltë e burrit burrit jon t'gurit t'gurit
s'ndrrohen kurrën e kurrit - shtinja mirë trurit trurit

se sytë jon si plumi n'tytë i drejtumë ka krytë
nese e lypë i lshon ka s'duhet besom kan met mytë
bonu ti gangster gjinja t'shprazin ni shanzher
e di qe nuk o fer kur je veq vet e ta bojnë kejt terr

BUlleT Bullet t'qëron turit turit
nëse s'kqyr ka po shkon besom i mshon murit murit
fjaltë e burrit burrit jon t'gurit t'gurit
s'ndrrohen kurrën e kurrit - shtinja mir trurit trurit!


Ky tekst u dërgua nga  Agonche
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019