Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elinel - 1 Qëllim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Qëllim".
3. Video është e këngës "1 Qëllim", por nuk këndohet nga Elinel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elinel - 1 Qëllim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  25

Komente

1 🔥

24/01/2015

2015-01-24T17:18:17+00:00x2
Me fillim
i kom qitë vetes une 1 qëllim,
ata qe i du me m'kqyrë me admirim
tash ka ndrru se jetoj n'labirint
T'MENES TEM

Shpirtin n'luftë
menën edhe ma zi-zi,
M'kan kariku
zemrën xhelozi-zi
Qysh me vepru
hala nuk pe di-nij'1 kafshatë krenari n'fyt qe s'muj me përbi-bi

Bi n'tokë e s'muj m'u qu ma
O Zot, po t'lutna ruma - shpirtin
po merrëm qe t'duhna
n'humnerë, n'fije t'penit po lkun'na

Paqën e gjejë kur t'shuhna
po deri at'herë kem punë na,
Edhe pse m'erdh te huna
me lshu këtë botë nuk muna!

Pa triumf s'muj me shku kërkun,
dora i lumtë nanës qe ka përkunë
1 djalë qe ju mohunë
tana, po tana gjanat pi merr me dhunë

Like BOOM
I ngarkumë
Me barkë t'vogël oqeane lotë kalumë
Ndjenjë t'thatë provumë
U untumë
Zbarkumë...

x2
Me fillim
i kom qitë vetes une 1 qëllim,
ata qe i du me m'kqyrë me admirim
tash ka ndrru se jetoj n'labirint
T'MENES TEM

S'du me m'ra për ftyre, tash se kur kesh gjall sëm kqyre
tash munesh me m'pa
natyrë e pastër,
jom shëmbelltyrë e atyne syve
që t'mirat dojnë m'i pa n'pasqyre
Hija e shpirtit tem rrin portret n'mene tyne

S'u kon e shkrume
e kom shkru me - NJERSË
Poret e l'kures i kom t'zgjonume

N'jetë kom 1 bulevard me ankthe t'përjetume
M'prek n'andërr, ki mi ra pishmon që ke dasht m'i hi k'saj pune

Ëndrrimtarë, andrrav' kurr s'jau panë hajrin,
Andrrat s'realizohen n'tokë, djegën në fërkim me ajrin

E ju Ëndrrimtarë, andrrav' kush jau panë hajrin
Andrrat s'realizohën kurrë nëse si qëllim si marrim!

x2
Me fillim
i kom qitë vetes une 1 qëllim,
ata qe i du me m'kqyrë me admirim
tash ka ndrru se jetoj n'labirint
T'MENES TEM


Ky tekst u dërgua nga Ornil Dakaj
Më Shumë Këngë Nga Elinel:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet