Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elinel - Bijt' E Shqipes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bijt' E Shqipes".
3. Video është e këngës "Bijt' E Shqipes", por nuk këndohet nga Elinel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elinel - Bijt' E Shqipes  (Feat. Genc Prelvukaj)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika:

Cricket

Teksti:

Elinel

Teksti:

Genc Prelvukaj

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Genc Prelvukaj

02/12/2019

2019-12-02T16:00:00+00:00JO SI SHQIPET NUK NJEH BOTA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
SAHER VIM NA DRIDHET TOKA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
S'NA FLET GOJA NA FLET SHOKA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
JEM SHQIPTAR NA NJEH KEJT BOTA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE

Vi pi jugu yo
Tkallzon look-u yo
Shume ftoft
Shum ftoft em rrin kuku yo
T'mit une i ruj
Per t'mit une vuj
Per t'mit une gjuj
E din edhe uku yoo
Auuuuuuuu...

Une jom aj soj
Une jom aj soj
Qe temin nuk e tradhtoj
kanga vaji i burrit
Un ton kohen knoj
Tkqiat ma nxojn deren po
Un pragun nuk e lshoj
Buk e kryp e zemen'
Un ti dho n'shpi n'temen
Un s'ta mar kafshaten
Po ta dho ty temen
Nese menon qe tremem
Une t'boj dru per zjerem
Badihava nuk e ka emrin
Kjo Bjeshke e nemun.

JO SI SHQIPET NUK NJEH BOTA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
SAHER VIM NA DRIDHET TOKA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
S'NA FLET GOJA NA FLET SHOKA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
JEM SHQIPTAR NA NJEH KEJT BOTA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE

OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE

Qelmi venat
I sheh dy krenat
N'shpirt hekur
I hapi kthetrat
Vi pi maleve
E qyteteve
Jom ilir
Zot i 3 detnave
Ninulla jon osht krisma
E dasma jone beteja
Ku preket besa jon
Shpata pret si rrufeja
Jom prej ati fisi per rreth malit t'Trojanit
Ku bashkjeton 1 popull me zanat e malit
Titulli jem osht burr
Tradhtin se kom kultur
Ti hapi dyrt e ferrit
Kur buken ma kthen me gur'
Vaji jem osht kanga njeri prej dheut
Qe kthehet prej tvdekunve kur i preket atdheu

REF 2x
JO SI SHQIPET NUK NJEH BOTA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
SAHER VIM NA DRIDHET TOKA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
S'NA FLET GOJA NA FLET SHOKA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE
JEM SHQIPTAR NA NJEH KEJT BOTA
OOOO-EEEEEE O-O-EEEE


Ky tekst u dërgua nga  DiarKasumi
Më Shumë Këngë Nga Elinel:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet