Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elines

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
BIOGRAFIA: Elines është një këngëtar. Lum Dakaj (Elines) kaloi një pjesë të fëmijërisë së tij në Helsniki/Finlandë duke u kthyer më pas në moshën 7 vjeçare në vëndlindje ku vazhdoi shkollimin fillor. Me muzikë ka filluar të merret rreth moshes 12 vjecare ku si pikë nisje ishte thurja e disa teksteve dhe orkestrimeve të disa këngëve të shokëve me të rritur te lagjës dhe rrethit. Grupin Elines e themeloi ne qershor të vitit 2011, me lansimin e këngës Summer Love e cila ishte njëra ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ecstasy Tlg

Mc Loti

V.M

Danog

Sttyler

Da Freak

King

Eliot

Ej-G

Besi Zinjo

Tags: Elines, Lum Dakaj


Komente mbi këtë artist