Tema: Poezi Për Personalitete


Vace Zela

Ti ishe nje femije i vogel
Ashtu si te gjithe ne
Zerin tend te mbrekullueshem
Ndryshe nga ne e ke

Kengen e kishe pasion
Dhe te bukuren melodi
Zeri yt ne te gjithe boten
Beri shume cudi

Ti ishe femer e forte
Ti ishe nje grua me karakter
Gjithe shqipetareve te tu
Ti u bere nder

Nderove veten tende
Emri yt do mbese perjete
Momente te bukura nga jeta
Ti i ke ndjere vete

Ndonese ti na le
Dhe fjala jote s'u degjua
Zeri yt i bukur
Kurre nuk u shua

Faleminderit Vace
Ti je nje nga te paret
Me forcen e zerit tend
I nderove lushnjaret

Dhe pse ike larg
Dhe kudo ku ti shkon
Zeri yt ne veshet tane
Do te mbese gjithmone.

- Poezi nga Eliona Mihali{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0