Qaramani Te Lavamani

Uji rrjedh e nuk pushon
Asnje femije nuk gezon
Disa njerez dhe i lumturon
Sepse ujin shperdorojne

Ashtu i duket atyre
Sikur bejne gje te mire
Ata bejne shume naze
Sepse i kemi lene shume te lire

-Ku jeni o njerez?
-Pse rrini duarkryq?
-Shkoni mbyllni cezmat
-Se do ju hedh ne gjyq
-Mos t'ju shoh me keshtu
-Sikur po u ha ujku ju
-Pale pa,si me rrini
-Lexokerki perralla me Aladinin
-Me fal qe u fola kaq shume
-Po ju akoma flini gjume?
-Ngrihuni filloni nga puna
-Sepse neser do te vij e shtuna

Tani do te therras kontrollin
Por do te marr edhe drejtorin
Obobo....me cmendet fare
S'po me beni aspak krenare

Thashe se mos do te filloni
Por ju me shkaterroni
Po me merzisni shume
Epo ja,akoma po flene gjume

- Poezi nga Eliona Mihali{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0