Tema: Poezi Për Atdheun


Atdheu Im I Dashur

"Shqiperi, vendi im
Ty po te shkruaj nje krijim
Te do e gjithe bota
Gjithashtu edhe une si motra

Ty nuk te harroj
Kudo qe vete do te te kujtoj
Shqiperi, vendi im
Nuk te kam asnje shperblim

Shqiperi, nena ime
Te dua si jeten time
Te paren ty te mesova
Dhe kenget e tua une kendova

Ti je Shqiperia
Vendi im i shtrenjte
Do te te dua pergjithmone
Gjer sa te kem jete!"

- Poezi nga Eliona Mihali{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1