Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - A Nuk Eshte Keshtu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Sypergjumur cdo mengjes,
Nga shtepite nxenesit dalin,
2-3 libra n'cante prej zori,
Se s'durohet profesori.

Fillon ora nis muhabeti,
Dita shkon pa pik lezeti,
Pastaj vjen pushimi i gjate,
Si t'ja bejme e kem nje hall.

(refren)
Bejme plane,
Si ta genjejme profesorin,
Si te ikim sot ne prej mesimit
Se s'mund te durojme,
Dot nuk e kuptojme,
Kohen humbim e asgje s'fitojme

(2 here)
Se koha eshte veç per aventure
Se u lodhem duke mesuar,
Nje histori qe ish dikur.
Maje hundes na jane grumbulluar,
Keshillat dhe morali i kote,
Dhe heronjte e imponuar

Bie zilja, nxenesit dalin,
Grupe-grupe duke qeshur,
Gjithe problemet i harrojne,
Nisen te pushtojne qytetin.

Keshtu ditet rresht kalojne,
Gjeneratat zevendesohen,
Por njesoj ne do te kendojme,
Se problemet nuk ndryshojne.

(refren)
Bejme plane,
Si ta genjejme profesorin,
Si te ikim sot ne prej mesimit
Se s'mund te durojme,
Dot nuk e kuptojme,
Kohen humbim e asgje s'fitojme

(2 here)
Se koha eshte veç per aventure
Se u lodhem duke mesuar,
Nje histori qe ish dikur.
Maje hundes na jane grumbulluar,
Keshillat dhe morali i kote,
Dhe heronjte e imponuar

Ky tekst u dërgua nga Style   mairaciPublikimi: 01/12/1997


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - A Nuk Eshte Keshtu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Nuk Eshte Keshtu".
3. Video është e këngës "A Nuk Eshte Keshtu", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.