Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - E Urrej Shiun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  76Në kitarë teli... i këputur
ndali këngën më të bukur...
por s'e ndali,shiun në këtë qytet..
Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
në mes të rrugës.. unë po lagem vetë..

I harruar si një letër e djegur...
në këtë rrugë pa adresë kam mbetur
E urrej... shiun kur bie...
se njëherë ma fiku një zjarr..
një zjarr dashurie...
I urrej.. lotët e mi...
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti..

Dashuria ish dikur
mbet kornizë pa pikturë
që askund nuk e shoh në mur...
I harruar.. si nje leter.. e djegur...
ne kete rruge.. pa adrese kam mbetur...
E urrej shiun kur bie..
se njehere ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie...
i urrej.. lotet e mi...
sepse ngjajne me shiut.. (2x)

u urrej shiun kur bie..
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie...
I urrej lotët e mi...
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti..

Ti ndoshta ishe një rrufe
që erdhe shpejt...
dhe kur shkove, nuk e dita, as e di
por këngën edhe shpresën
i le të treten nëpër shi...
yyyyyyuuuu


Ky tekst u dërgua nga Mine-em


Akordet:

normal tunning

acoustic part
----------8--7-----5-|
----0----------------|
---2-----------------|
--2-------0--0-----0-|
---------------------|
---------------------|


----------8--7-----5-|--------------
----0----------------|--------------
---2-----------------|--------------
--2-------0--0-----0-|-----0h2p0----
---------------------|--------------
---------------------|--------------

------------------------------|
------------------------------|
--5-7-------------------------|improvizo
-----5-7-5--------------------|pak
----------5-7-5-4-5-7---------|
------------------------------|
tani solo e fillimit
---------------------------------------------|
----12full-12r--10--12full--12r--10half-10r~~|
-9-------------------------------------------|
---------------------------------------------|
---------------------------------------------|
---------------------------------------------|


----------------------------------------------|
----12full-12r-10-12full-12r-10half-10r~~10/8~|
x-9-------------------------------------------|
----------------------------------------------|
----------------------------------------------|
----------------------------------------------|

------------|
------------|
---------9--|
---x-9-10---|
------------|
------------|Elita 5
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2000


Elita 5 - E Urrej Shiun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Urrej Shiun".
3. Video është e këngës "E Urrej Shiun", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 2