Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Fol Vetem Fol Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Fol, fol, vetëm fol
fol, fol, vetëm fol

Nga ankthet e rreme po vdesim ngadalë
gjithçka që na duhet, është shndërruar në fjalë
Jemi bërë të gjithë mjeshter të fjalimit
do t'i nxjerrim veshët jashtë përdorimit
Me fjalë e gjejmë zgjidhjen ideale ideale
çështjen do ta bëjmë internacionale

Fol, fol, vetëm fol
fol, fol, vetëm fol
fol, fol, vetëm fol
Të gjithë bërtasin
askush nuk dëgjon

Nëpër kafene do të gjesh pa frikë
çaj e tym duhani, dhe boll politikë
Jemi bërë të gjithë mjeshter të fjalimit
do t'i nxjerrim veshët jashtë përdorimit
Me fjalë e gjejmë zgjidhjen ideale ideale
çështjen do ta bëjmë internacionale

Ky tekst u dërgua nga AlmaPublikimi: 01/12/1994
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Fol Vetem Fol
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fol Vetem Fol".
3. Video është e këngës "Fol Vetem Fol", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.